نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دومین روز از کنگره سه هزار شهید استان قزوین گفت: نقش دانش آموزان در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بی بدیل بود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دومین روز کنگره سه هزار شهید استان قزوین که با اجلاسیه دانش آموزان در حال برگزاری است، اظهار کرد: در این جمع پاسداران حریم شهیدان، علاقه‌مندان به فرهنگ ایثار، ایمان و شهادت، میهمانان عزیز و گرانقدری از سراسر کشور حضور دارند که میزبان واقعی این جمع دانش آموزان فرهیخته استان قزوین هستند.

 

رئيس شوراي حوزه علميه استان قزوين نقش دانش آموزان را در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بی‌بدیل خواند و با ذکر خاطره‌ای از دوران مبارزات پیش از انقلاب، تصریح کرد: سال 54 زمانی که 12 سال از قیام امام خمینی (ره) گذشته بود طلبه‌هایی که در سن دانش آموزان قرار داشتند تصمیم گرفتند مراسم گرامیداشتی برای قیام 15 خرداد در مدرسه فیضیه برگزار کنند.

 

امام جمعه قزوین با بیان اینکه چنین اقدامی در آن دوران بسیار خطرناک بود و ممکن بود طلبه‌ها جان خود را از دست بدهند، ادامه داد: نیروهای امنیتی که از تهران آمده بودند، مدرسه فیضیه را محاصره کردند و هر لحظه احتمال داشت وارد مدرسه فیضیه شوند و طلبه‌ها را دستگیر کنند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: در این شرایط دشوار یکی از دوستان ما با خوشحالی آمد تا خبر خوبی به ما بدهد. او به ما گفت یک دانش آموز دست‌های خود را گره کرده و گفته طلبه‌ها مقاومت کنید ما با شما هستیم و این همراهی یک دانش آموز برای ما قوت قلب بسیار زیادی بود و روحیه عظیمی در طلبه‌ها ایجاد کرد.

 

 

رئيس شوراي حوزه علميه استان قزوين اضافه کرد: راز همراهی این دانش آموز با طلبه‌ها در آن شرایط خوف و خطر این بود که جوانان اهل نشاط، انرژی، غیرت و جوانمردی هستند و به واسطه همین روحیه است که دانش آموزان در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نقش مؤثری ایفا کردند.

 

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: سابقه جوانان در حمایت از دین مربوط به امروز و دیروز نیست و حضرت اسماعیل (ع) جوانی بوده در سن دانش آموزان و در کنار حضرت ابراهیم (ع) نقشه این پیامبر (ص) الهی را کامل کرد.

 

 

 

امام جمعه قزوین ابراز کرد: عبدالله بن الحسن (ع)، قاسم بن الحسن (ع) و فرزندان حضرت زینب (س) در کربلا در سن جوانی نقش جاودانه و ماندگاری را ایفا کردند و باعث شدند تا شکل و ماهیت نهضت و قیام اباعبدالله الحسین (ع) با همه قیام‌ها در طول تاریخ متفاوت باشد.

 

وی بیان کرد: استان قزوین تعداد زیادی دانش آموز در شکل‌گیری انقلاب و دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرد و حضور دانش آموزان این استان در دوران مبارزات انقلابی و دفاع مقدس چشم‌گیر بود.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه استان قزوین مهد پرورش معلمی مانند شهید رجایی است که دانش آموخته مکتب انبیاء(ع) و ائمه اطهار (ع) بودند، اظهار کرد: شهید رجایی تأثیر معنوی و فرهنگی بسیاری بر یاران همکار و معلم خود داشتند و به همین خاطر هنوز تأثیرات معنوی و فرهنگی ایشان در استان دیده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار مدیران اوقاف استان گفت: فرهنگ‌سازی در تعامل مردم با وقف اهمیت بسیار زیادی دارد.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیر کل و جمعی از کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین که به مناسبت هفته وقف برگزار شد، با تأکید بر اینکه فرهنگ‌سازی در تعامل مردم با وقف اهمیت بسیار زیادی دارد، اظهار کرد: امروز رویکرد و انگیزه‌های مدیران اوقاف استان فرصت بسیار خوبی را برای فرهنگ‌سازی در عرصه وقف فراهم آورده است.

 

رئيس شوراي حوزه علميه استان قزوين تصریح کرد: در سال های اخیر شاهد خدمات خوب مدیران اوقاف استان هستیم و انگیزه درونی و اعتقادی در مدیران این مجموعه قابل مشاهده است.

 

 

امام جمعه قزوین گفت: فرهنگ سازی برای حفظ موقوفات گام نخستی است که باید مورد توجه قرار گیرد اما نباید در این مرحله متوقف ماند و باید وقف را به عنوان سنت و سیره‌ای که از اهمیت بالایی برخوردار بوده، به فرهنگ جامعه تبدیل کرد تا شاهد وقف‌های جدید باشیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تسهیل شرایط وقف را نیز یکی از کارهای مهم این حوزه دانست و افزود: ایجاد انگیزه در مردم برای انجام وقف‌های جدید با یاری رساندن به کسانی که انگیزه وقف دارند محقق خواهد شد.

 


حوزه/ مدیر حوزه علمیه قزوین، حجج اسلام سید مصطفی موسوی، عباس افشار و آقای حبیب وند را به ترتیب به عنوان «معاون تهذیب»، «مسئول جذب منابع پایدار» و «مسئول دفتر مدیر» حوزه استان معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی در جمع مدیران مدارس علمیه استان قزوین، حجج اسلام سید مصطفی موسوی، عباس افشار و آقای حبیب وند را به ترتیب به عنوان «معاون تهذیب»، «مسئول جذب منابع پایدار» و «مسئول دفتر مدیر» حوزه علمیه قزوین معرفی کرد.

وی با تقدیر از تلاش های معاون سابق تهذیب حوزه علمیه قزوین، گفت: حجت الاسلام نباتی توانست برنامه های تهذیبی خوبی در مدارس به مرحله اجرا در آورد که جای قدردانی دارد، معاون جدید تهذیب نیز می بایست با تقویت برنامه های قبل، در این زمینه ابتکارات نویی داشته باشد.

حجت الاسلام عباسی همچنین از زحمات حجت الاسلام افشار در زمان تصدی مسئولیت دفتر مدیر حوزه علمیه قزوین، قدردانی کرد و ادامه داد: وی با حفظ سمت مسئول روابط عمومی، عهده دار جذب منابع پایدار حوزه استان نیز شده است.

مدیر حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: تغییر و جابجایی برخی از معاونت ها و مدیران مدارس به منزله ناکارآمدی آنها نیست، بلکه این تغییرات در راستای رشد هرچه بیشتر حوزه استان صورت می گیرد.

انتهای پیام

 

 
 
 


حوزه/ عضو شورای حوزه علمیه استان قزوین بر لزوم شناساندن شهدا به نسل جوان تاکید کرد و گفت: امروز بسیاری از شهدای والا مقام برای آحاد مردم و نسل نوجوان و جوان ناشناخته اند، لذا نقش رسانه ها به ویژه رسانه ملی در شناساندن شهدا بسیار خطیر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از قزوین، حجت الاسلام محمد محبی در جمع خانواده شهدا در نمایشگاه «به رسم پروانگی»، گفت: در افتتاحیه کنگره سه هزار شهید استان قزوین که که با پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد، مشاهده کردید که معظم له چه بیانات ارزشمندی در خصوص شهدا داشتند و تاکید فرمودند که ملت ایران و جوانان باید همیشه قدردان این عزیزان باشند.

وی با بیان این که شهدا و رزمندگانی که پای در میدان های نبرد گذاشته و با ایثار جان خود به دفاع از حریم ایران، انسان و اسلام پرداختند، افزود: در آغاز دوران دفاع مقدس، رژیم بعث صدام با حمایت مالی و نظامی استکبار جهانی و در راس آنها آمریکای جنایتکار بخشی از خاک کشور ما را به اشغال خود در آورد، لذا از گوشه و کنار ایران جوانانی برومند، شجاع و با بصیرت به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدند تا دشمن نتواند به این خاک مقدس تعرض وجسارت نماید.

عضو شورای حوزه علمیه استان قزوین با اشاره به این که رزمندگان، درس استقامت، ایمان به خدای متعال و زیر بار ظلم و ستم نرفتن را به همگان آموختند، بر لزوم شناساندن شهدا به نسل جوان تاکید کرد و گفت: امروز بسیاری از شهدای والا مقام برای آحاد مردم و نسل نوجوان و جوان ناشناخته اند، لذا نقش رسانه ها به ویژه رسانه ملی در شناساندن شهدا بسیار خطیر است.

حجت الاسلام محبی در پایان اظهار کرد: امروز حفظ دستاوردهای شهدا و عمل به پیام این قهرمانان، وظیفه همه آحاد ملت ایران است، چرا که سعادت زندگی دنیوی و اخروی را به ارمغان می آورد.


حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان قزوین با بیان این که ترویج فرهنگ شهادت در جامعه در شرایط کنونی ضروری است، افزود: شهدا با نثار جان خود به این کشور اقتدار و عظمت بخشیدند، به طوری که امروز ایران اسلامی در دنیا یکی از کشورهای با امنیت بالا و پیشرفت های مختلف در زمینه های هسته ای، پزشکی، نظامی و ... است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی در جمع مدیران مدارس علمیه استان قزوین ،گفت: دیروز شهدا با اهدای جان خود در برابر دشمنان ایستادند و امروز تداوم راه آنان، ما را در برابر دشمنان پیروز می کند.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین با بیان این که ترویج فرهنگ شهادت در جامعه در شرایط کنونی ضروری است، افزود: شهدا با نثار جان خود به این کشور اقتدار و عظمت بخشیدند، به طوری که امروز ایران اسلامی در دنیا یکی از کشورهای با امنیت بالا و پیشرفت های مختلف در زمینه های هسته ای، پزشکی، نظامی و ... است.

وی با تاکید بر این که زنده نگهداشتن یاد شهدا در واقع نیرو و انرژی گرفتن از آنها است تا بتوانیم از سختی ها عبور کنییم، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس روحانیون و طلابی بودند که در اکثر عملیات ها نقش ارزشمندی داشتند.

 مدیر حوزه علمیه استان قزوین در ادامه برگزاری کنگره سه هزار شهید استان  را یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی کشور دانست و با تاکید بر ضرورت حضور باشکوه در این کنگره، خاطرنشان کرد:کنگره در روزهای آینده اختصاص به شهدای طلاب و روحانی دارد و طلاب و اساتید مدارس علمیه قزوین حضور باشکوهی در این مراسم داشته باشند.

حجت الاسلام  والمسلمین عباسی در پایان یادآور شد: در حاشیه برگزاری کنگره شهدا، نشست های تخصصی در زمینه روحانیت و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

Template Design:Dima Group