نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در آئین تجلیل از قاریان، حافظان و برگزیدگان درس‌هایی از قرآن گفت: با عمل به مفاهیم قرآن درهای معنویت به روی انسان باز می‌شود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در آئین تجلیل از قاریان، حافظان و برگزیدگان درس‌هایی از قرآن در امامزاده حسین (ع) اظهار کرد: همانطور که در بیانات رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت قرآن تاکید شده، همه باید قرآنی شدن را آغاز کنیم.

 

رئيس شوراي حوزه علميه استان قزوين با طرح این سوال که شروع قرآنی شدن ما از کجاست؟ افزود: اولین شروع ما شناخت قرآن است که باید آن را قرائت کرده و در قدم بعدی مضامین و مفاهیم قرآنی را درک کرده و بفهمیم و در قدم بعدی اعماق و بطون قرآن را در حد تلاش و کوشش و شایستگی خود فرا بگیریم.

 

امام جمعه قزوین اذعان کرد: مرحله بعدی قرآنی شدن ما این است که در راستای فهم و درک مفاهیم قرآن هرچه را که یاد گرفتیم در زندگی خود عملیاتی کنیم.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: هرچقدر انسان به مفاهیم قرآن عمل کند درهای معنویت قرآنی به روی او باز می‌شود و لیاقت و شایستگی درک و فهم بیشتر قرآن را خداوند به او عنایت خواهد کرد.

 

رئيس شوراي حوزه علميه استان قزوين با بیان اینکه راه بازشدن معنویت قرآن عمل به مفاهیم آن است، تاکید کرد: قرآن علم و معرفت الهی است و زمانی که به آن عمل می‌کنیم آنچه را که از قرآن فرانگرفته‌ایم خواهیم آموخت.

 

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: حقایق قرآنی به گونه‌ای است که خدای متعال باید آنها را روزی دل‌های انسان کند و لازمه این لیاقت عمل به دستورات قرآن است.

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: شرط ورود به بهشت وادی قرآن این است که آدمی از شرک و کفر و الحاد و فتنه و بدخواهی و ظلم و حرام و ریا پاک باشد، زمانی که پاک باشیم لیاقت درک معنویت قرآن را پیدا می‌کنیم.

 

 

رئيس شوراي حوزه علميه استان قزوين اذعان کرد: خدای متعال زیرساخت‌های کرامت را در وجود انسان قرار داده است و برای دستیابی به کرامت که شخصیت و ارزش انسان را می‌سازد، باید تقوا داشته باشیم.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: خدای متعال قرآن را نازل کرد تا ما صاحب کرامت انسانی شویم، قرآن کریم کتاب مدرسه دنیاست و محصل این مدرسه بنی آدمی است که خداوند شالوده وجودی او را براساس کرامت آفریده است.

 

آیت‌الله عابدینی ابراز کرد: قرآن دارای اسامی زیادی همچون کریم، مجید و عزیز است و به آیات قرآن، آیه کریمه می‌گویند بنابراین آیه آیه قرآن کریمه است، یعنی یک سوغات کرامت است که به انسان ارزش افزوده اضافه می‌کند.

 

 

وی افزود: اگر ما طبق آیات قرآن که نسبت به محرومان و مستضعفان سفارش کرده است نسبت به حال محرومان جامعه بی تفاوت و بی دغدغه نبودیم و نسبت به ظلم به مردم مظلوم جهان احساس نارضایتی داشتیم، یعنی توانسته‌ایم از قرآن، کرامت انسانی را بیاموزیم.

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: قرآن کریم دارای بیش از شش هزار آیه است و اگر ما با این آیه انس گرفتیم و به پیام‌های آنها عمل کردیم یعنی دارای بیش از 6 هزار کرامت انسانی خواهیم شد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تاکید کرد: قرآن کلام بسیار شیرینی است که ما با آیات آن جان می‌گیریم و با آیات الهی این کتاب کامل می‌شویم و به درجه انسانیت دست پیدا می‌کنیم، ترکیب انسان و قرآن، آدمی را به انسانیت می‌رساند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در حاشیه بازدید از راهداری عوارضی قزوین گفت: راهداران با تحمل مشقت‌های زیادی به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در حاشیه بازدید از راهداری عوارضی قزوین که به مناسبت هفته گرامیداشت حمل و نقل و راهداری برگزار شد، اظهار کرد: راهداران عزیز قشر زحمت کشی هستند که با تحمل مشقت‌های زیادی به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

 

رئيس شوراي حوزه علميه استان قزوين با بیان اینکه کارها زمانی ارزش پیدا می‌کند که با اخلاص و با نیت جلب رضایت خداوند انجام شود، تصریح کرد: راهداران عزیز در دورترین مناطق استان و بعضاً صعب‌العبور فعالیت می‌کنند که کسی خدمت آنها را از نزدیک نمی‌بیند اما بخاطر نیت خالصانه اجر و پاداش بسیاری نزد خداوند خواهند داشت.

 

امام جمعه قزوین در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دین در تمام مسائل زندگی انسان دستورالعمل ارائه کرده است و خوب است از مراجع استفتاء کنیم تا نسبت به احکام دینی حوزه‌های کاری خود آگاهی بیشتری پیدا کنیم.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: با سؤال از مراجع درباره حکم شرعی مسائل حوزه کاری خود، ضمن فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی به جامعه، دامنه فقه نیز گسترده‌تر می‌شود.

 

وی هماهنگی قوانین کشور با مبانی دینی را بسیار ارزشمند دانست و اضافه کرد: منابع دین اسلام بسیار غنی است و نیازی نداریم که قوانین را از کشورهای غربی بگیریم. برخی متون دینی هزار ساله ما درباره جزئی‌ترین مسائل بشر، شیوه زندگی ارائه کرده است.

 

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: نباید با وجود متون غنی که در اختیار ما قرار دارد، در نظم، بهداشت و سایر حوزه‌های فردی و اجتماعی از کشورهای دیگر عقب بمانیم.

 

 

 


حوزه/ عضو شورای حوزه علمیه قزوین گفت: نماز بیمه کننده انسان از لغزش و سقوط است، چرا که که شیطان بیش از هر زمانی به هنگام نماز به سراغ انسان آمده و می کوشد ذهن نمازگزار را از توجه ویاد خدا غافل نماید.

حجت الاسلام محمد محبی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در قزوین، گفت: یکی از وظایف اصلی پدر و مادر این است که برای نماز فرزندان خود فوق العاده اهمیت قائل شوند و به آنان تعلیم دهند که نماز یاد خداست و زندگی بی یاد خدا تاریک است.

وی ادامه داد: والدین باید به واجبات عمل نمایند که این خود می تواند بهترین نوع آموزش و آشناکردن فرزندان با احکام الهی باشد. فریضه نورانی نماز با پرورش روح و روان افراد همراه است و در صورت تعمیق این اعتقاد مهم دینی در جامعه بیش از پیش شاهد اثرات مثبت آن خواهیم بود.

عضو شورای حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: دانش آموزان، دانشجویان و طلاب جوان  بخش مهمی از جمعیت جامعه هستند که باید با طرح های ابتکاری همچون مقاله نویسی، پژوهش و تحقیق در موضوع نماز تلاش نموده تا بیش از پیش با این فرهنگ نورانی آشنا شوند.

استاد حوزه علمیه قزوین بیان کرد: در اداره مساجد باید به جوانان و نوجوانان میدان داده شود و آنها را درگیر در امر مدیریت مساجد کرد تا با اجرای طرح های ابتکاری و ایده های نو در امر ترویج نماز، نسل جوان بیشتری را جذب مساجد کنند.

عضو شورای حوزه علمیه قزوین گفت: نماز بیمه کننده انسان از لغزش و سقوط است، البته شیطان بیش از هر زمانی به هنگام نماز به سراغ انسان آمده و می کوشد ذهن نمازگزار را از توجه ویاد خدا غافل نماید.


حوزه/ نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که دشمن روی جریان های دانشجویی سرمایه گذاری کرده است تا بتواند در آنها رخنه و نفوذ کند، لذا امروز هوشیاری در برابر توطئه های دشمنان ضرورت دارد، گفت: مهمترين راه مقابله با توطئه های دشمن، كسب اقتدار و عزت علمی به دست دانشجويان و حوزویان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، آيت الله علی اسلامی، صبح امروز در نشست صمیمانه جمعی از اساتید حوزه علمیه شهرستان تاکستان و دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن تبریک روز وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: این دو نهاد تاثیرگذار باید هم افزایی بیشتری در عرصه های پژوهشی و علمی داشته باشند، چرا که نگاه جامعه امروز به همین دو نهاد است.

 عضو شوراي حوزه علميه استان قزوين مقابله با توطئه های دشمن، كسب اقتدار و عزت علمی به دست دانشجويان و حوزویان است.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: شما اساتید حوزه و دانشگاه باید در مرحله اول دشمن را بشناسید و اجازه اخلال در روند علم و دين در دانشگاه را ندهید و محيط دانشجويی را برای پيشرفت علمی همراه با تعهد، تدين و تلاش انقلابی حفظ کنید.

امام جمعه شهرستان تاکستان اظهار کرد: از برکات و ثمرات وحدت حوزه و دانشگاه، بهره گیری از ظرفیت های طرفین در راستای اهداف نظام و انقلاب است، چرا که در نظام اسلامی علم و دین باید در خدمت ارزش ها و بر اساس معرفت شناسی صحیح و روشن مورد استفاده قرار گیرند.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمنان در تلاش هستند که با ایجاد اختلاف بین حوزه و دانشگاه، آن را به سطح جامعه بکشانند که خوشبختانه نقشه های شوم آنان خنثی شده است.

آيت الله اسلامی همچنین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مفتح، بیان کرد: این شهید بزرگوار خدمات شایسته و ماندگاری به دو نهاد حوزه و دانشگاه انجام داد و توانست شاگردان برجسته ای را تربیت کند.

 امام جمعه شهرستان تاکستان در پایان به اغتشاش دی ماه سال 96 و هتک حرمت و تخریب مدرسه علمیه شهرستان تاکستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه در سال گذشته این مدرسه از سوی عوامل خود فروخته دشمنان نظام جمهوری اسلامی مورد هجوم قرار گرفت که جای تاسف داشت.

انتهای پیام

 


حوزه/ مدیر حوزه علمیه قزوین با تاکید بر ضرورت ترویج معارف اهل بیت(ع)، تصریح کرد: امروز گنجینه ای از کلمات، روایات و احادیث از ائمه معصومین(ع) برای ما شیعیان به یادگار مانده و شما سربازان حضرت ولی عصر(عج) باید این مطالب و روایات را استخراج و آنها را در جامعه ترویج و گسترش دهید.

به گزاش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی، امروز در جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمیه خواهران قزوین، ضمن تبریک ولادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام حسن عسکری(ع) گفت: حضرت الگوی محبت و آرامش و جلوه ای از نور الهی و سرشار از فضائل اخلاقی بودند. شخصیت پیشوای یازدهم چنان بود که دوست و دشمن را تحت تأثیر قرار می‌داد و تحوّل عمیق در افکار و اعمال مردم پدید می‌آورد.

مدیر حوزه علمیه قزوین با تاکید بر ضرورت ترویج معارف اهل بیت(ع)، تصریح کرد: امروز گنجینه ای از کلمات، روایات و احادیث از ائمه معصومین(ع) برای ما شیعیان به یادگار مانده و شما سربازان حضرت ولی عصر(عج) باید این مطالب و روایات را استخراج و آنها را در جامعه ترویج و گسترش دهید.

وی توجه به یاد خدا را در زندگی با اهمیت دانست و بیان کرد: بارزترین نشانه اخلاص و پرستش در زندگی انسان ها، عبادت و اطاعت کردن از دستورات الهی و همیشه و در همه حال متوجه خدا بودن است که می توان اثرات خوبی برجای گذارد.

Template Design:Dima Group