نماینده ولی فقیه در استان قزوین در جمع پرسنل تیپ صاحب الامر (عج) استان گفت: در فتنه‌ها میزان ایمان و بصیرت انسان‌ها مشخص می‌شود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جمع پرسنل تیپ صاحب الامر (عج) استان قزوین با تبریک فرارسیدن سالروز حماسه 9 دی، اظهار کرد: حماسه 9 دی با پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن برابری می‌کند چرا که اگر 9 دی توسط مؤمنان با بصیرت خلق نمی‌شد، چیزی از 22 بهمن باقی نمی‌ماند و همواره در طول تاریخ در مخاطره بود.

 

رئيس شوراي حوزه علميه استان قزوين در ادامه به چرایی وجود فتنه پرداخت و با بیان اینکه انبیاء (ع) و ائمه اطهار (ع) نیز فشارهای فتنه‌های عصر خود را تحمل کردند، تصریح کرد: حضرت موسی (ع) با فتنه‌ها دست به گریبان بود، حضرت ابراهیم (ع) با فتنه مشرکان مواجه بود و رسول گرامی اسلام (ص) همه سختی‌هایی که پیغمبران از فتنه‌ها کشیدند را یکجا دیدند.

 

امام جمعه قزوین افزود: در سر تا سر دوران حکومت امام علی (ع) فتنه‌گران مشغول فتنه‌گری بودند و در دوران امام حسن (ع) نیز توسط دستگاه معاویه فتنه‌های بسیاری علیه حضرت صورت گرفت.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه امام حسین (ع) با فتنه به شهادت رسیدند، اضافه کرد: آنقدر به فتنه‌ها دامن زدند که عده‌ای جنگ علیه امام را مجاهدت می‌دانستند و عده‌ای نیز بخاطر مال و مقام دنیا در مقابل امام حسین (ع) ایستادند.

 

رئيس شوراي حوزه علميه استان قزوين ادامه داد: در دوران انقلاب اسلامی نیز علیه بزرگان نظام نظیر شهید بهشتی فتنه‌های بسیاری صورت می‌گرفت؛ به گونه‌ای که حمایت از آن عزیزان را با دشواری همراه کرده بود و کسی که از آنها دفاع می‌کرد را نیز متهم می‌کردند.

 

آیت‌الله عابدینی افزود: فتنه‌ها در طول انقلاب متوجه امام خمینی (ره) نیز شده بود و سال 56 مقاله‌ای توسط یک ساواکی علیه امام راحل منتشر شد که در آن گفته شده بود ایشان دستشان در دستان استکبار قرار دارد در حالی که هیچکس به اندازه امام خمینی (ره) به استکبار تو دهنی نزده بود.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: خدای متعال می‌فرماید آیا مردم گمان می‌کنند همین که گفتند ایمان آورده‌ایم به حال خود رها می‌شوند و در فتنه‌ها قرار نمی‌گیرند؟ حتی انبیاء و اولیاء در فتنه‌ها قرار گرفتند. فتنه‌ها به وجود آمدند تا اهل صداقت از اهل نفاق شناخته شوند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: اگر خداوند فتنه را قرار نمی‌داد حتی انسان‌ها به شناخت درستی از خود دست پیدا نمی‌کردند و پس از وقوع فتنه‌ها است که ایمان انسان‌ها مشخص می‌شود و اگر انسان فتنه‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارد به ایمان حقیقی و درست دست می‌یابد.

 

رئيس شوراي حوزه علميه استان قزوين افزود: اگر آدمی فتنه ندیده باشد نمی‌داند تا چه میزان شجاعت، بصیرت و تیزهوشی دارد و پس از پشت سر گذاشتن فتنه‌ها است که انسان در می‌یابد تا چه حد پای کار ایمان ایستاده است و فتنه برای بصیرت‌افزایی و بصیرت‌سنجی جامعه نیاز است؛ به شرط آنکه فریب شیطان را نخورد.

 

 

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: خداوند می‌توانست عالم را بدون فتنه‌ها خلق کند اما از آن جایی که فراز و نشیب‌ها برای انسان‌سازی ضروری است، فتنه را قرار داد تا انسان‌های خالص و مخلص شناخته شوند.

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: خداوند می‌فرماید حال که در فتنه‌ها قرار گرفتید مراقب باشید به فتنه‌گر تبدیل نشوید، از فتنه فاصله بگیرید و عهد و پیمان خود را در فتنه نشکنید و صداقت و ایمان خود را حفظ کنید و بدانید خداوند شدیدالعقاب است و عذاب الهی دامن کسانی که دنبال فتنه‌گران حرکت می‌کنند و سکوت در پیش می‌گیرند را می‌گیرد.

 

رئيس شوراي حوزه علميه استان قزوين با بیان اینکه خداوند در آیات 191 و 217 سوره بقره می‌فرماید فتنه شدیدتر و بزرگ‌تر از قتل است، گفت: در فتنه 88 دیدیم که نوامیس مردم و امنیت جامعه به خطر افتاد، مسجد و قرآن به آتش کشیده شد، به امام حسین (ع) بی احترامی شد، شعله‌های اختلافات شعله‌ور شد و در نهایت قتل نیز صورت گرفت و دریافتیم که قتل تنها یکی از آسیب‌های فتنه محسوب می‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: در قرآن آمده است خداوند شما را با مال، همسر، فرزند، مقام و رفاقت‌ها آزمایش می‌کند و پیرامون ما چیزهای زیادی قرار دارد که خداوند ما را با آنها آزمایش می‌کند و باید مراقب باشیم تا همواره از آزمایش‌های الهی سربلند بیرون بیاییم.

 

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه خداوند فرموده ما شما را با خیر و شر آزمایش می‌کنیم، عنوان کرد: هر چه در زندگی ما قرار دارد، برای آزمایش ما قرار داده شده است و اگر مقامی داریم و یا ثروتی و حتی اگر فقیر هستیم بدانیم همه این شرایط ابزار آزمایشی برای انسان محسوب می‌شود.

 

وی بیان کرد: امام علی (ع) در خطبه 50 نهج‌البلاغه می‌فرمایند ابتداى ظهور فتنه‏ها هواهايى است كه پيروى مى‏شود، و احكامى كه در چهره بدعت خودنمايى مى‏كند، در اين فتنه‏ها و احكام با كتاب خدا مخالفت مى‏شود، و مردانى مردان ديگر را بر غير دين خدا يارى و پيروى مى‏نمايند. اگر باطل از آميزش با حق خالص مى‏شد راه بر حق جويان پوشيده نمى‏ماند.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: امیرالمؤمنین (ع) در ادامه خطبه 50 می‌فرمایند: و اگر حق در پوشش باطل پنهان نمى‏گشت زبان دشمنان ياوه‌گو از آن قطع مى‏گشت. ولى پاره‏اى از حق و پاره‏اى از باطل فراهم شده و در هم آميخته مى‏شود، در اين وقت شيطان بر دوستانش مسلط مى‏شود، و آنان كه لطف حق شاملشان شده نجات مى‏يابند.


حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان قزوین، خدمت به مردم و محرومین را عبادت دانست و گفت: گره گشایی از کار محرومین و نیازمندان مورد توجه خداوند و توصیه ائمه معصومین (ع) است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی، ظهر امروز در دیدار با مدیر کل وکارکنان کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) ضمن قدردانی از توجه ویژه این نهاد به مددجویان و محرومین، گفت: خدمت به محرومان کار ارزشمندی است و امروز کمیته امداد موجب روحیه نشاط و شادی میان محرومان جامعه شده است.

وی خاطرنشان کرد: گره گشایی از کار محرومین و نیازمندان مورد توجه خداوند و توصیه ائمه معصومین (ع) است و خدمت در کمیته امداد عبادت است و  باید به کرامت مددجویان و رفع مشکلات مردم محروم توجه بیشتری داشته باشد.

استاد حوزه علمیه قزوین عنوان کرد: خوشبختانه امروز کمیته امداد و با همکاری حوزه علمیه قزوین، موضوع جمع آوری زکات را در شهرستان ها و روستا ها را به خوبی پیگیری می کند که جای قدردانی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی همچنین در جمع 500 مددجوی کمیته امداد اعزامی به مشهد مقدس بیان کرد: امروز باید شکر گزار نعمت انقلاب اسلامی باشیم که چنین نهادهایی ارزشمند و با برکتی در کشور وجود دارد تا بیشتر در خدمت محرومین باشند.

مدیر حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: این نظام مقدس جمهوری اسلامی که بیش از ۲۵۰ هزار شهید تقدیم این خاک مقدس نموده و به راحتی به دست من و شما نرسیده و باید همیشه از آن صیانت نماییم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار مدیران ثبت احوال استان گفت: حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی نیازمند آمار دقیق است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیرکل و مدیران ثبت احوال استان قزوین که به مناسبت روز ثبت احوال برگزار شد، اظهار کرد: اینکه صد سال پیش اولین شناسنامه به نام خانم فاطمه ایرانی صادر شده است، نشان دهنده هویت ملت ایران و عجین بودن جامعه ما با دین است.

 

رئيس شوراي حوزه علميه استان قزوين با بیان اینکه آمار در هر زمینه‌ای از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ثبت احواب حساس‌ترین رسالت آماری را برعهده دارد، تصریح کرد: آمار نفوس نسبت به آمار سایر حوزه‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که بنی آدم در نگاه دین دارای کرامت است و می‌باید به صورت ویژه به آمار در حوزه نفوس پرداخته شود.

 

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه آمارها می‌تواند تشویق کننده و یا هشدار دهنده باشد، خاطرنشان کرد: کاهش و افزایش آمار در میزان ولادت، طلاق و ازدواج گویای بسیاری از مسائل است و سازمان‌های متولی این حوزه‌ها می‌باید با دقت آمار استخراج شده را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند تا نقاط قوت و ضعف به درستی شناسایی شود.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین دقت در آمار ارائه شده را بسیار ضروری عنوان کرد و گفت: پیشرفت‌های علمی زمینه‌ ارائه آمار دقیق در هر حوزه‌ای را فراهم کرده است و نباید در این حوزه حساس آمار تقریبی ارائه شود چرا که مدیران برای تحقق اهداف سازمانی نیازمند آمار دقیق هستند.

 

رئيس شوراي حوزه علميه استان قزوين در ادامه تأکید کرد: کارت ملی هوشمند یکی از نیازهای ضروری جامعه است و اگر همه مردم کارت ملی هوشمند داشته باشند کسی نمی‌تواند مرتکب تخلف شود.

 

آیت‌الله عابدینی در پایان توجه بیشتر به تزکیه و تعلیم درون سازمانی را برای همه لازم دانست و افزود: برای همه ما لازم است تا همواره به دانش و تزکیه توجه داشته باشیم و ضروری است دائماً درون سازمان‌ها چراغ تعلیم و تربیت روشن باشد و این کار فرهنگ عمومی را نیز ارتقا می‌بخشد.

 

آقای حسن وفائی، مدیر کل ثبت احوال استان قزوین نیز در ابتدای این دیدار گزارشی از اقدامات انجام شده ثبت احوال ارائه کرد.

 

 

 

 


حوزه/ مدیر حوزه علمیه قزوین گفت: سران فتنه باید توبه می کردند، ولی سال ها از آن برنامه گذشته، ولی حتی یک اطلاعیه عذرخواهی از ملت و خون شهدا و یا ابراز پشیمانی از سوی آنها صادر نشده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی در نشست بصیرتی و سیاسی کارکنان دانشگاه علوم پژشکی قزوین، ضمن گرامیداشت حماسه نهم دی، گفت: ملت ایران در حماسه نهم دی، بزرگترین توطئه خارجی و فتنه داخلی علیه انقلاب اسلامی و ولایت را در هم شکست.

وی خاطرنشان کرد: این ملت بصیر و آگاه در روز نهم دی به دشمنان و فتنه گران داخلی که همسو با بیگانگان در حرکت بودند، نشان داد که همچنان مدافع انقلاب و نظام بوده و فریب توطئه های دشمن را نمی خورند.

عضو شورای حوزه علمیه قزوین عنوان کرد: متاسفانه در فتنه سال 88 این کشور به مدت هشت ماه دچار بحران و اغتشاش و نا آرامی های پس از انتخابات بود و خسارت های مادی و معنوی فراوانی به کشور، نظام و انقلاب وارد ساخت.

مدیر حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: سران فتنه باید توبه می کردند، ولی سال ها از آن برنامه گذشته، ولی حتی یک اطلاعیه عذرخواهی از ملت و خون شهدا و یا ابراز پشیمانی از سوی آنها صادر نشده است.

وی افزود: در طول تاریخ افرادی که مسیر باطل را انتخاب کردند و در نزد مردم منفور شدند، مانند منافقین که در دوران دفاع مقدس و در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی چه جنایات های ناگواری علیه این ملت انجام دادند، ولی سرانجام خدای متعال سیلی سختی به آنها زد و امروز در برخی از کشورها آواره و سرگردان هستند.


حوزه/ مدیر حوزه علمیه قزوین با قدردانی از مجازات مفسدان اقتصادی، گفت: برخورد قاطع قوه قضاییه با مفسدین اقتصادی مایه دلگرمی ملت و موجب خوف و هراس عوامل مخل در امور اقتصاد کشور خواهد بود .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی در جمع طلاب مدرسه علمیه مولاوردیخان ضمن قدردانی از اقدام به موقع و ارزشمند دستگاه قضایی در برخورد قاطع با عوامل مفاسد اقتصادی در جامعه، گفت: اجرای عدالت موجب استحکام نظام اسلامی خواهد بود و مسئولین دستگاه قضایی همچنان در رابطه با کسانی که در امور اقتصادی اختلال و مشکلاتی ایجاد می کنند، برخورد جدی و قاطع داشته باشد.

مدیر حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: برخورد قاطع قوه قضاییه با مفسدین اقتصادی مایه دلگرمی ملت  و موجب خوف و هراس عوامل مخل در امور اقتصاد کشور خواهد بود .

وی در ادامه به تحولات منطقه و شکست آمریکا در سوریه و افغانستان اشاره کرد و افزود: حمله به سوریه در حقیقت مبارزه با تک تک افراد آن کشور بود و ایستادگی مردم سوریه و نیروهای مقاومت باعث شد آمریکا و متحدانش ناچار به خروج از این کشور شوند.

مدیر حوزه علمیه قزوین به سرنوشت دیکتاتورها اشاره کرد و با تاکید بر این که آل سعود باید عبرت بگیرند، اظهار کرد: تجربه نشان داده که دولت های ستمگری که در مقابل ملتهای ستم دیده می ایستند، دیر یا زود سرنگون می شوند و این تجربه به خوبی در مصر، لیبی، تونس و یمن نمایان شد.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی با بیان این که ملت های تحت سلطه همیشه پیروز هستند و ادبیات پیروزی خون بر شمشیر قاعده کلی نظام خلقت است، گفت: خون، پیام خاص خودش را دارد و ملت ها را متحد خواهد کرد، همان طور که خون ریزی در فرانسه  موجب اتحاد مردمان آن کشور شده است.

Template Design:Dima Group