«چرا از هر قومی گروهى كوچ نمى‏كنند تا در دين آگاهى يابند و قوم خود را هنگامى كه به سوى آنان بازگشتند ، بيم دهند ؟»  سوره توبه / آیه 122


حوزه/ جمعی از مسئولان فرهنگی و روحانیون شاغل در برخی دستگاه ها با حضور در مدیریت حوزه علمیه قزوین، علاوه بر تبریک انتصاب مدیر جدید حوزه استان، خواستار توسعه همکاری ها شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین علی قابل، امروز با حضور در مدیریت حوزه علمیه قزوین ضمن قدردانی از تلاش های حجت الاسلام والمسلمین  عباسی، مدیر سابق، تصدی این مسئولیت را به حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا تبریک گفت.

امام جمعه موقت قزوین همچنین به نقش مهم مساجد در نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: مساجد در فرهنگ اسلام و قرآن بهترین محل برای عبادت جمعی مسلمین و محل مانور عبادی هستند و سخنان و سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) به خوبی در این مکان برای مردم و جوانان تبیین می شود.

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد قزوین خاطرنشان کرد: در دوره مدیریت سابق حوزه علمیه استان، با همکاری امور مساجد، کلاس های آموزشی و دانش افزایی برای ائمه جماعات برگزار شد و امیدواریم در دوره مدیریت جدید هم بتوانیم برنامه های خوبی در این راستا داشته باشیم.

وی ادامه داد: مساجد نقش محوری در جوامع اسلامی دارند، لذا دشمنان همیشه به این سنگر نگاه خصمانه ای دارند .

 حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا، مدیر حوزه علمیه استان هم ضمن خیرمقدم به امام جمعه موقت قزوین، بر توسعه همکاری های حوزه استان و مرکز امور مساجد تاکید کرد.

مدیر حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: مسجد در اسلام همواره به عنوان یک پایگاه دینی و در بسیاری از زمان ها و موقعیت ها به عنوان پایگاه حکومت نقش آفرین بوده است.

 

فعالیت روحانیون در کشتارگاه ها به عنوان «ناظر ذبح شرعی»

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان نیز به همراه جمعی از روحانیون این مجموعه، با مدیر حوزه علمیه قزوین دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام بهادری در این دیدار ضمن قدردانی از همکاری حوزه استان با سازمان جهاد کشاورزی، گفت: اکثریت کشتارگاه های صنعتی و نیمه صنعتی دام و طیور استان دارای ناظر ذبح شرعی می باشند، لذا مردم می توانند با اطمینان خاطر گوشت و فراورده های خام دامی را از مراکز معتبر و مجاز تهیه و مصرف نمایند.

مدیر حوزه علمیه قزوین هم از تلاش های روحانیون در سازمان جهادکشاورزی قدردانی و بر توسعه همکاری ها تاکید کرد.

 

 

  

 

 

 

 

ورود به سایت

پیوندها