«چرا از هر قومی گروهى كوچ نمى‏كنند تا در دين آگاهى يابند و قوم خود را هنگامى كه به سوى آنان بازگشتند ، بيم دهند ؟»  سوره توبه / آیه 122

آیت الله عابدینی در مراسم تجلیل از حافظان مهد قرآن کریم، گفت: شرکت در کلاس‌های قرآنی، تفسیر قرآن، قرائت قرآن کریم و سایر موضوعات قرآنی برای انسان از اهمیت بالایی برخوردار است، اما همه این موارد مقدمه‌ای است تا بدین وسیله افراد بتوانند سبک زندگی خود را قرآنی کنند. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، آیت الله عابدینی، ظهر امروز در مراسم تجلیل از حافظان مهد قرآن کریم با تبریک فرا رسیدن ایام میلاد باسعادت حضرت زینب(س) اظهار داشت: شرکت در کلاس‌های قرآنی، تفسیر قرآن، قرائت قرآن کریم و سایر موضوعات قرآنی برای انسان از اهمیت بالایی برخوردار است، اما همه این موارد مقدمه‌ای است تا بدین وسیله افراد بتوانند سبک زندگی خود را قرآنی کنند. 

وی افزود: آشنایی با قرآن و درک آن مقدمه‌ای است تا اخلاقِ انسان‌ها قرآنی باشد و همه ارتباطات آنها براساس قرآن رقم بخورد و در موضوعات مختلف اقتصادی، فرهنگی و ... از قرآن استفاده کنند. 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه خدا به هیچ عنوان نمی‌خواهد که کافران بر مومنان مسلط شوند، عنوان کرد: قرآن کریم در زمینه‌های متعدد برای مسلمان راهِ حل و نقشه‌ی راه انتخاب کرده است که اگر این موارد در زندگی مسلمانان جاری شود دیگر هیچ وقت کافران بر مسلمانان مسلط نمی‌شوند.

امام جمعه قزوین با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در زمینه فتنه خاطرنشان کرد: در طول تاریخ، انسان‌های مختلفی در معرض امتحان و فتنه قرار داده شده‌اند و آنهایی از این مسیر سربلند بیرون آمده‌اند که صداقت و بصیرت داشته‌اند و دروغگویان و منافقان در این زمینه مغلوب شده‌اند.

آیت الله عابدینی با اشاره به ویژگی‌های منافقان، تصریح کرد: منافقان کسانی هستند که در برابر مشکلات مردم اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند و مشکلات مختلفی را برای مردم به وجود می‌آورند و با دشمنان دوست و با دوستان، دشمن هستند.

وی با اشاره به مشخصه‌های اهل تقوا، اظهار کرد: اهل تقوا کسانی هستند که متوجه نفوذ دشمن می‌شوند و بصیرت در افکار و اندیشه های آنها می درخشد و حق و باطل را تشخیص می دهد.

حدیث روز

ورود به سایت

پیوندها

آمار بازدیدکنندگان

بازدید امروز :1
بازدید روز گذشته :9
بازدید این هفته :32
بازدید این ماه :51
مجموع آمار بازدید ها :4711