«چرا از هر قومی گروهى كوچ نمى‏كنند تا در دين آگاهى يابند و قوم خود را هنگامى كه به سوى آنان بازگشتند ، بيم دهند ؟»  سوره توبه / آیه 122

سبحانی نیا

حوزه/ مدیر حوزه علمیه قزوین با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه، پیشنهاد داد که انجمن خیرین کتاب و کتابخوانی تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در قزوین، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی سبحانی نیا در جلسه ای با خانم فاطمه محمدبیگی، مدیر کل کتابخانه های استان قزوین، گفت: ارتباط بین حوزه علمیه قزوین و نهاد کتابخانه ها در استان می تواند زمینه ای برای ارتقای بیش از پیش سطح فرهنگ جامعه و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شود.

مدیر حوزه علمیه قزوین با اشاره به اینکه کتابخوانی از موضوعات مهمی است که مقام معظم رهبری بر آن تأکید جدی دارند، خاطرنشان کرد: حوزه علمیه قزوین از ظرفیت های خوبی برای حمایت از این امر مهم برخوردار است و با تعامل و ارتباط دو مجموعه می توان گام مؤثری در گسترش فرهنگ مطالعه برداشت.

وی ادامه داد: یکی از نیازهای ضروری در جامعه توجه به امر کتابخوانی است، همان طور که غذای جسم مورد توجه است غذای روح هم باید مورد توجه قرار گیرد و همه باید برای ترویج فرهنگ کتاب خوانی در سطح جامعه به ویژه طلاب و جوانان تلاش فراوان داشته باشیم.

مدیر حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: دسترسی راحت مردم به کتاب و منابع غنی گام بزرگی در توسعه کتابخوانی است و باید اقدامات لازم در این راستا برداشته شود.

استان قزوین فاقد کتابخانه شاخص و ملی است

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا با اشاره به نیاز استان به یک کتابخانه ملی و استاندارد بیان کرد: استان قزوین باید یک کتابخانه ملی و شاخص  داشته باشد تا بتواند نیاز جوانان، دانشجویان و طلاب را در عرصه های مختلف مطالعه برآورده کند.

وی افزود: استان قزوین انجمن خیرین کتاب و کتابخوانی تشکیل شود تا بتوانیم در این راستا  گامهای مؤثری برداریم.

حدیث روز

مطالب پربازدید

ورود به سایت

پیوندها

آمار بازدیدکنندگان

بازدید امروز :16
بازدید روز گذشته :13
بازدید این هفته :130
بازدید این ماه :242
مجموع آمار بازدید ها :4310