حوزه / رئیس شورای حوزه علمیه قزوین گفت: یکی از جوانان ایزدی طی نامه ای به سردار می‌نویسد، «اجازه دهید پدر بخوانمت. زمانی که جان و مال و امنیت ما مورد هجمه قرار گرفته بود هیچ کس جز شما به فکر ما نبود».

به  گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، صبح امروز در دیدار مسئولین عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان قزوین گفت: براساس دستورالعمل‌های دینی و قرآنی در حکومت اسلامی، طلبه‌ها مسئولیت دینی بخشی از آموزش‌ها و نظارت‌ها را برعهده بگیرند.

 امام جمعه قزوین بیان کرد: اگر بخواهیم به رسالت دینی، اسلامی و الهی عمل کنیم تهدیدهای زیادی از جوانب مختلف به ما خواهد شد که ممکن است حتی مورد تهمت قرار گیریم و بخواهند به آبرو، درآمد و حتی شغل ما تعرض کنند، اما قرآن می‌فرماید که در این رابطه تنها باید از خدا خشیت و واهمه داشته باشید.

 نماینده  ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه فقط علما هستند که از خدا خشیت دارند، ابراز کرد: هرکس از خدا خشیت داشته باشد عالم محسوب می‌شود، در غیر اینصورت حتی اگر علامه دهر هم باشد عالم نخواهد بود.

 حجت الاسلام والمسلمین عابدینی عنوان کرد: علمای بسیاری را در علم پزشکی، مهندسین و دیگر رشته‌های علمی می‌بینیم که به خشیت الهی می‌رسند که در رشته‌های تخصصی خود وجود خدا را درک کرده و خودشان را با خدا هماهنگ می‌کنند، لذا عالم محسوب می‌شوند ولو اینکه طلبه نباشند.

امام جمعه قزوین اذعان کرد: سردار سلیمانی زمانی برای گذراندن دروس طلبگی و یا مدارک دانشگاهی نداشت؛ تنها واهمه از خدا و عشق و علاقه به ذات پروردگار و محبت اولیاء الهی وی را به این درجه نائل کرده بود که خودش را مبلغ دینی بداند و بخواهد از حقوق مردم عراق و سوریه در برابر داعش و آمریکایی‌ها دفاع کند و اجازه ندهد زیر چکمه‌های آنها له شوند.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: سردار سلیمانی حتی از حقوق ایزدی‌های عراق که مسلمان نیستند، اما جزو مستضعفان محسوب می‌شوند، دفاع کرد و این اقدام به حدی موثر واقع می‌شود. یکی از جوانان ایزدی طی نامه ای به سردار می‌نویسد، «اجازه دهید پدر بخوانمت. زمانی که جان و مال و امنیت ما مورد هجمه قرار گرفته بود هیچ کس جز شما به فکر ما نبود»؛ این عملکرد درواقع ایفای رسالت الهی را می‌رساند.

 وی بیان کرد: محبوبیت سردار سلیمانی موجب شد دوست و دشمن به منزلت اکرام و اجلال سردار قیام کردند، به طوری که حتی زاهدی وزیر خارجه ایران در زمان شاه که به عنوان چهره منفور بعد از شاه شناخته شده، می‌گوید این شخص قهرمان ماست.

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین با بیان سوره مبارکه عنکبوت ابراز کرد: همه مردم به‌ویژه کسانی که برای امنیت کشور تلاش می‌کنند، نیاز دارند که تبلیغ رسالت‌های دینی برای آنها به خوبی تبیین و تشریح شود، چراکه نیروهایی که دائم با مفسدان، خطاکاران و آسیب رسانان به امنیت جامعه سر و کار دارند، دائم باید مورد توجه قرار بگیرند که این موضوع از طریق تبلیغ رسالت‌های دینی و الهی امکانپذیر است.

 امام جمعه قزوین با اشاره به قسمت‌هایی از دعای کمیل بیان کرد: انسان به یک نوع قوت و نیروی جسمی که معمولا در نیروهای نظامی وجود دارد، نیازمند است و دیگر اینکه باید اهل تصمیم در بزنگاه‌های خاص باشد و بتواند به خوبی به این تصمیم عمل کند.

 وی عنوان کرد: انسان باتقوا باید بتواند برای دین بر عهد و وفای خود باقی بماند و به کارهای ناشایست روی نیاورد، به طوریکه خداوند متعال در سوره یاسین از ما پیمان گرفته که علاوه بر عقیده در عبادت هم باید از کارهای شیطانی نظیر رشوه، دزدی، دروغ، نفاق، یاس، ناامیدی و فحشا دوری کنیم و در لشکریان شیطان دیده نشویم و تنها خدا را آفریدگار خودت بدانیم.

امام جمعه قزوین بیان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید در عمل، رفتار، عبادت و بندگی تنها در پیشگاه خداوند سر خضوع فرود آورید و غیر از این در مقابل هیچ شیطانی سر فرو نیاوردید.

 وی اظهار کرد:  خداوند در بخش عقیده، عبادت و اخلاقیات به عنوان سه رکن اساسی هم می‌فرماید تمام خوبی‌ها و بدی‌ها را به انسان‌ها شناسانده ام چه بسا که تمام شئونات زندگی ما در این سه وادی می‌گنجد.

 امام‌جمعه قزوین ادامه داد: زمانی که خداوند می‌فرماید تقوا داشته باش یعنی باید مراقب عقیده، اخلاق و عبادتمان باشیم، در آیه ۱۱۹ سوره مبارکه توبه می‌خوانیم ای کسانی که ایمان آوردید تقوای الهی پیشه کنید و با صادقان همراه شوید که در واقع بر جامعیت با محوریت امام و پیشوای دینی تاکید می‌کند که تمام دغدغه مندان دینی را بسیج خواهد کرد.

 وی با اشاره به سوره انفال بیان کرد: تقوا دو آورده دارد که یکی به عقل و دیگری به عمل بازمی‌گردد آنچه به عقل بازمی‌گردد توانمندی و دانایی و نورانی است و کارآمدی عقل را زیاد می‌کند و آنچه به عمل بازمی‌گردد اراده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: اگرچه افراد بسیاری از علما در همان رشته‌های مورد تحصیل خود موفق شدند، اما عنصر تقوای وجود برخی بزرگان را نظیر علامه مطهری و علامه طبابایی متمایز کرد که علتش وجود تقوا بود.

استاد حوزه علمیه قزوین بیان کرد: چندین ماه قبل از فروپاشی کامل داعشی‌ها؛ سردار سلیمانی با قاطعیت اعلام می‌کند حاکمیت داعش تمام شد؛ دقیقا مانند جمله امام که در زمان فروپاشی شوروی مطرح کردند، به طوریکه رهبر شوروی اطلاع نداشت اما امام راحل این نکته را متوجه شد و با صراحت اعلام کرد، این موضوع جز مسلح شدن عقل بر نورانیت ملکوتی و خدایی و آسمانی نیست که محصول تقواست که می‌تواند اراده را قوی کند.

 وی تصریح کرد: بسیاری از اوقات انسان قدرت تعقلش کار می‌کند اما اراده ندارد، چه بسا که عامل بسیاری از فسادها نداشتن اراده است؛ در واقع تقوا عقل را دانا و اراده را توانا می‌کند.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد:  هرکجا هستید عزت و آبرو و عظمت برای ما بیافرینید، مبادا کاری کنید که به نظام ما لطمه وارد شود، لذا باید دقت لازم را داشته باشیم و در برابر خدمت به مردم مسئول باشیم.

انتهای پیام

آیه 122 / توبه

فَلَوْلا نَفَرَ مِنْ کُلِّ فِرْقَة مِنْهُمْ طائِفَةٌ لِیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ وَ لِیُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذا رَجَعُوا إِلَیْهِمْ لَعَلَّهُمْ یَحْذَرُونَ

حدیث روز

ورود به سایت

پیوندها