چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

مدیر حوزه علمیه قزوین: امام حسین(ع) برای برپایی دین و امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسید پیام تسلیت آیت الله اعرافی به مناسبت درگذشت حجت الاسلام نصیری امام جمعه قزوین: عالمان و فرهیختگان برای ترویج حکمت در جامعه وارد میدان شوند معرفی شهدای دیار مینودری -۳۱ شهید محمدرضا حسن رضایی  طلبه شهیدی که در روزهای سخت جهاد دست از تحصیل نکشید

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

مدیر حوزه علمیه قزوین: امام حسین(ع) برای برپایی دین و امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسید

مدیر حوزه علمیه قزوین: امام حسین(ع) برای برپایی دین و امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسید

حوزه / مدیر حوزه علمیه قزوین گفت: حضرت امام حسین(ع) به نماز عشق می‌ورزید و در روز جنگ هم نماز را اول وقت بجا آورد و حتی برای نماز و برپایی امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسید. به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین محم...
پیام تسلیت مدیر حوزه علمیه استان قزوین به مناسبت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین نصیری

پیام تسلیت مدیر حوزه علمیه استان قزوین به مناسبت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین نصیری

مدیر حوزه علمیه استان قزوین در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین نصیری را تسلیت گفت متن پیام به این شرح است: انا لله و انا الیه راجعون ومن یخرج من بیت مهاجرا الی الله ور...
پیام تسلیت آیت الله اعرافی به مناسبت درگذشت حجت الاسلام نصیری

پیام تسلیت آیت الله اعرافی به مناسبت درگذشت حجت الاسلام نصیری

حوزه/ مدیر حوزه های علمیه با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام مصطفی نصیری و همسرشان که در حادثه سیل جنوب و در راه سفر تبلیغی جان خود را از دست دادند را تسلیت گفت. به گزارش خبرگزاری حوزه، آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام مصطفی نصیری و همسرشان که در حادثه سیل جنوب و در راه س...
پیام تسلیت امام جمعه قزوین در پی درگذشت طلبه قزوینی در حادثه سیل رفسنجان

پیام تسلیت امام جمعه قزوین در پی درگذشت طلبه قزوینی در حادثه سیل رفسنجان

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین در پیامی، درگذشت حجت الاسلام مصطفی نصیری را تسلیت گفت. به گزارش خبرنگار ...
شرط موفقیت در کارها از دید امام جمعه قزوین

شرط موفقیت در کارها از دید امام جمعه قزوین

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه اگر در حالت کلی بخواهیم متوجه شویم که موفق هستیم یا خیر، باید در کوچه و بازار ببینیم اثر کار ما در مردم چه بوده، گفت: اگر مردم گفتند ما از خطبه‌های نماز جمعه یاد گرفتیم که چطور باید رفتار کنیم، اینجا معلوم می‌شود امام جمعه کارش را د...
2

شهدای روحانی

حوزه / تفاهم نامه حوزه علمیه قزوین با اداره کل اسناد انقلاب اسلامی استان با هدف همکاری‌های بیشتر در عرصه‌های مختلف پژوهشی و علمی به امضاء رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی سبحانی‌نیا صبح امروز در دیدار با مدیر کل اسناد و کتابخانه ملی استان قزوین، اظهار داشت: تفاهم نامه‌های بین این دو نهاد می‌تواند در عرصه‌های مختلف علمی و پژوهشی برای هر دو نهاد برکات خوبی داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی‌نیا افزود: حوزه علمیه قزوین در حال برنامه ریزی برای پژوهش پیرامون میراث علمی این استان در پنج حوزه تفسیر، حدیث، فقه، کلام و فلسفه می‌باشد و از اساتید توانمند دانشگاه نیز برای این منظور دعوت کرده تا با همکاری مرکز امور نخبگان، این پژوهش‌ها صورت گیرد و در فاز نخست بناست آشنایی با میراث فقهی، فلسفی کلامی حوزه علمیه قزوین آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم اداره کل اسناد و کتابخانه ملی استان قزوین در این عرصه همراهی و با ظرفیتی که دارد تحقق این پژوهش‌ها را تسهیل نماید و به یقین با همکاری‌های علمی مراکز علمی و دانشگاهی خواهیم توانست گام‌های مهمی را برای احیای مکاتب و اندیشه‌های عالمان قزوینی برداریم.

مدیر حوزه علمیه قزوین با اشاره به راه اندازی مرکز پژوهشی و واحد ارتباطات و بین الملل در حوزه علمیه استان قزوین، مطرح کرد: در این مدت با پنج دانشگاه معتبر استان قزوین تفاهم نامه همکاری در عرصه‌های مختلف به امضاء رسیده و بخشی از برنامه‌ها نیز به مرحله اجرا در آمده که متاسفانه در زمان شیوع ویروس کرونا، بخشی از این فعالیت‌های علمی و پژوهشی متوقف شده بود.

مدیر حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: حوزه علمیه قزوین بر اساس زحمات و تلاش‌های گذشتگان بنا نهاده شده و امروز نیازمند این است که بتوانیم تلاش‌های گذشتگان را که به یادگار مانده، ثبت نماییم تا آن دستاوردها فراموش نشود.

وی ادامه داد: آنچه ضرورت دارد این است که مردم شناخت بهتری از حوزه و حوزویان داشته باشند و برای این که حوزه را به عنوان یک نهاد فعال فرهنگی و دینی در استان معرفی نماییم، از این رو لازم است توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آن را به آحاد مردم معرفی کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی‌نیا اظهار کرد: حوزه علمیه قزوین توانایی و ظرفیت مطلوبی در عرصه‌های مختلف را دارا است که اگر نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشیم می‌توانیم در عرصه‌های علمی و پژوهشی به خوبی بدرخشیم.

در پایان این جلسه تفاهمنامه همکاری بین حوزه علمیه قزوین و اداره کل اسناد و کتابخانه ملی استان به امضاء رسید.

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group