چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

 تصاویر/ دیدار نماینده ولی فقیه در استان قزوین و رئیس شورای حوزه علمیه استان با مدیر جدید حوزه علمیه استان قزوین  بیانیه و دعوت به راهپیمایی در محکومیت اهانت به ساحت قرآن کریم، مساجد و پرچم عزای سیدالشهدا(ع)  با حکم آیت الله اعرافی؛ «حجت الاسلام والمسلمین عرفانی» مدیر حوزه علمیه استان قزوین شد معرفی شهدای دیار مینودری -۳۱ شهید محمدرضا حسن رضایی  طلبه شهیدی که در روزهای سخت جهاد دست از تحصیل نکشید

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

تصاویر/ دیدار مدیران، اساتید و کادر مدارس علمیه امیرالمومنین (ع) ،شهید مصطفی خمینی (ره) و مولاوردیخان با مدیر جدید حوزه علمیه قزوین

تصاویر/ دیدار مدیران، اساتید و کادر مدارس علمیه امیرالمومنین (ع) ،شهید مصطفی خمینی (ره) و مولاوردیخان با مدیر جدید حوزه علمیه قزوین

حوزه / مدیران، اساتید و کادر مدرسه علمیه امیرالمومنین شهرستان آوج ، شهید مصطفی خمینی (ره) شهرستان تاکستان و مولاوردیخان قزوین با حضور در دفتر مدیریت حوزه علمیه استان قزوین ضمن تبریک انتصاب مدیر جدید حوزه علمیه استان، با ایشان دید...
تصاویر / دیدار مدیران، اساتید و کادر مدارس علمیه شیخ الاسلام و صالحیه با مدیر جدید حوزه علمیه قزوین

تصاویر / دیدار مدیران، اساتید و کادر مدارس علمیه شیخ الاسلام و صالحیه با مدیر جدید حوزه علمیه قزوین

حوزه / مدیران، اساتید و کادر مدرسه علمیه شیخ الاسلام وصالحیه قزوین با حضور در دفتر مدیریت حوزه علمیه استان قزوین ضمن تبریک انتصاب مدیر جدید حوزه علمیه استان، با ایشان دیدار و گفتگو کردند. ...
تصاویر/ دیدار مدیران، اساتید و کادر مدرسه علمیه امام صادق(ع) و سردارین با مدیر جدید حوزه علمیه استان

تصاویر/ دیدار مدیران، اساتید و کادر مدرسه علمیه امام صادق(ع) و سردارین با مدیر جدید حوزه علمیه استان

مدیران، اساتید و کادر مدرسه علمیه امام صادق(ع) و سردارین قزوین با حضور در دفتر مدیریت حوزه علمیه استان قزوین ضمن تبریک انتصاب مدیر جدید حوزه علمیه استان، با ایشان دیدار و گفتگو کردند. ...
2

شهدای روحانی

حوزه / دبیر شورای حوزه علمیه استان قزوین گفت:امروز شاهد هستیم که دشمن تمام تلاش خود را معطوف اربعین کرده‌ است تا ذهن جهان را از این همایش و راهپیمایی عظیم دور و منحرف کند و به همین دلیل حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین را منعکس نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام علی اصغر عرفانی روز گذشته در جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی استان قزوین، با بیان حدیث نبوی "حُسَیْنٌ مِنِّی وَ أَنَا مِنْ حُسَیْنٍ" اظهار داشت: برخی از این حدیث این طور برداشت می‌شود که چون حرکت امام حسین(ع) سبب زنده نگه داشتن اسلام شده، پیامبر اکرم(ص) این تعبیر را در مورد امام حسین (ع) بکار برده‌اند، اما اگر بخواهیم ریشه‌ای به این بحث نگاه کنیم باید این را در نظر بگیریم که پیامبر اکرم(ص) همین تعبیر را درباره امام حسن مجتبی(ع) هم فرمودند "حسَنٌ مِنِّی وَ أَنَا مِنْ حسَن".

وی با اشاره به آیه ۶۱ سوره آل عمران (آیه مباهله) خاطر نشان کرد: ریشه "حُسَیْنٌ مِنِّی وَ أَنَا مِنْ حُسَیْنٍ" مباهله است و آیه مباهله برای ما روشن می‌کند که این بزرگان یک حقیقت‌اند و "کُلُّهُم من نور واحِد" هستند.

دبیر شورای حوزه علمیه استان قزوین با اشاره به اینکه حرکت امام حسین(ع) نشأت گرفته از حرکت پیامبر اکرم(ص) و شبیه حرکت ایشان بود، مطرح کرد: همان طور که پیامبر(ص) در روز مباهله اهل بیتش را همراه خودش برد، امام حسین(ع) نیز برای دفاع از حقانیت دین اسلام و زنده نگه داشتن نور محمدی در روز عاشورا با همه اهل بیت خود در میدان حاضر شدند.

وی ادامه داد: همچنان که رسول‌ خدا از مکه به مدینه هجرت کردند و آن هجرت، مبدا تحول در وضع مسلمانان و سرآغاز تاریخ شد، هجرت امام حسین(ع) نیز در زنده کردن دین پیامبر تاثیر به سزایی داشت و لذا هر دو هجرت به خاطر دین و بقای رسالت ‌بود.

حجت الاسلام عرفانی با بیان اینکه وصف راهپیمایی اربعین در کلام نمی‌گنجد، اظهار داشت: اربعین حسینی، رنگین کمان حضور ادیان و مذاهب مختلف و پیام آور مبارزه با ظلم و دفاع از مظلوم و حقیقت است.

وی با تاکید بر اینکه حضور میلیونی امت اسلامی در آیین اربعین حسینی در عرصه بین‌المللی بازتاب گسترده‌ای خواهد داشت، گفت: این حضور پرشور و مشارکت همه‌جانبه اقشار مختلف مردم در اربعین حسینی چهره واقعی شیعه و عاشقانه اهل‌بیت(ع) را برای جهانیان روشن می‌کند.

حجت الاسلام عرفانی بیان کرد: امروز شاهد هستیم که دشمن تمام تلاش خود را معطوف اربعین کرده‌ است تا ذهن جهان را از این همایش و راهپیمایی عظیم دور و منحرف کند و به همین دلیل حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین را منعکس نمی‌کنند.

استاد حوزه علمیه استان قزوین خاطرنشان کرد: طلاب باید با ارائه برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی متنوع در کاروان‌های اربعین حسینی و مسیر پیاده‌روی حضور حداکثری داشته باشند.

انتهای پیام /

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group