چاپ

حضورامام جمعه شهرستان تاکستان در جمع طلاب جدید الورود حوزه های علمیه استان به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه آیت الله علی اسلامی (امام جمعه تاکستان ) با حضور در اردوگاه شهید بابایی در جمع طلاب علمیه حضور واز نزدیک در جریان وضعیت تحصیلی طلاب قرار گرفت.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری به اهمیت علم آموزی اشاره وگفت :

شما طلاب حوزه علمیه که علاقه مند به فراگیری دروس حوزوی شدید بدانید که علم آموزی وبه دنبال علم رفتن در زندگی فردی واجتماعی شما بسیار تاثیر گزار خواهد بود.

امام جمعه تاکستان با اشاره به اهمیت علم وعالم اشاره وبه حدیثی از اهل بیت خاطرنشان کرد:

در این حدیث بسیار پرمغز واثر گزار برای شما طلاب این است که (عالم شخصیتی دارد که ماهیهاي دریا برای آن طلب استغفار می کنند وملائکه بالهای خود را زیر پای عالمان دینی باز می کنند.)

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد:

عالمان دین در زمان غیبت کبری مشابه ترین افراد به آن حضرت بوده که مردم را با احکام دین ودستورات دینی آشنا می کنند.

امام جمعه تاکستان به نمونه ای از عالمان دینی در کشور وجهان اسلام اشاره وعنوان داشت:

امام خمینی (ره) ،مقام معظم رهبری ،شیخ مفید ،علامه حلی وسید حسن نصرالله جزء علمایی هستند که مشابه امام زمان (عج) در زمان غیبت می باشند که نمونه بارز آن سید حسن نصرالله که این عالم شجاع توانسته ارتش اسراییل ،آمریکا وانگلیس را به زانو درآورد.

آیت الله اسلامی با ارزش دانستن فرصتها برای طلاب را مهم وبا اهمیت دانست وگفت:

شما طلاب حوزه های علمیه باید قدر فرصتها وموقعیت ها را دانسته وتلاش برای خودسازی وتهذیب نفس وهمچنین خوب فراگرفتن دروس خود وهمچنین احترام به اساتید را در اولویت جدی خود قرار دهید.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری از حجت الاسلام عباسی ودست اندرکاران مرکز مدیریت حوزه علمیه به خاطر برگزاری این دوره قدردانی نمود.