سست نشوید، غمگین نشوید شما پیروزید اگر ایمان داشته باشید. 139 آل عمران

چهارشنبه 27 تير 1403 Wednesday 17 July 2024 10 محرم 1446

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار با سرپرست اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان قزوین، گفت: در حوزه مساجد ما چیزی به نام امور مساجد داریم اما اصلاً کافی نیست، باید یک مجموعه‌ای تشکیل داد که ارشاد، سازمان تبلیغات، جامعه معماری، مهندسی و تشکیلات ائمه جمعه در سراسر استان در آن دخیل و فعال جدی باشند، همه این‌ها به کمک هم یک پدیده جدید ایجاد کنند بگویند این‌ها آمده‌اند به داد مساجد برسند. .


به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی ظهر امروز در دیدار با حسین براتی سرپرست اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان قزوین، اظهار داشت: توجه به شورای فرهنگ عمومی، مساجد، قرآن و نهج‌البلاغه بسیار حائز اهمیت است، این‌ها ارکان اصلی مسئولیت‌ شماست، هر کدام از این ظرفیت‌ها نیز مسائل بی‌شماری دارند که باید به آن‌ها اهمیت داده شود.

وی بیان کرد: هنوز آدم‌هایی را داریم که اصرار دارند انقلاب ربطی به دین ندارد و دین هم ربطی به انقلاب ندارد، این احمقانه‌ترین فکری است که در ذهن و جان برخی آدم‌ها رخنه کرده، محصول آن به قول امام خمینی(ره) اسلام آمریکایی و به قول رهبر حکیم انقلاب، شیعه انگلیسی است، این افکار را چه کسی باید اصلاح کند؟ باید تدارکاتی دید و از فرصت‌های شورای فرهنگ عمومی استفاده کرد تا فرهنگ انقلابی جای این افکار متحجرانه را بگیرد.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: موضوع عفاف و حجاب هم خیلی مهم است و باید در فرهنگ ما نهادینه شود، موضوع حلال و حرام نیز بسیار حائز اهمیت است؛ پول حرام انسان را فاسد می‌کند، نماز انسان را باطل می‌کند، این‌ها فرهنگ عمومی هستند و باید این‌ها را اولویت‌بندی کرد تا در شورای فرهنگ عمومی راهکار به میدان زندگی مردم نشستن این موارد را داشته باشیم، این‌ها از جمله مطالباتی است که باید با یکدیگر آن‌ها را دنبال کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد: در حوزه مساجد ما چیزی به نام امور مساجد داریم اما اصلاً کافی نیست، باید یک مجموعه‌ای تشکیل داد که ارشاد، سازمان تبلیغات، جامعه معماری، مهندسی و تشکیلات ائمه جمعه در سراسر استان در آن دخیل و فعال جدی باشند، همه این‌ها به کمک هم یک پدیده جدید ایجاد کنند بگویند این‌ها آمده‌اند به داد مساجد برسند.

رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین تصریح کرد: یکی از وظایف شما این است که ببینید اکنون حال مساجد چه طور است و بگویید این مساجد چطور باید شوند؟ این‌ها را رصد کنید، باید ببینید چه کنید که مساجد ارتقاء جدی کمی، کیفی، ساختاری، ساختمانی و مدیریتی پیدا کند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: خداوند در این آیه فرمود، وقتی دست کسی را باز می‌گذاریم و به او امکانات می‌دهیم باید در اقامه نماز تلاش کند، اقامه نماز به معنای نماز خواندن و قرائت نماز نیست، کسانی که اربعین را با شکوه برگزار کردند، اقامه‌کنندگان نماز هستند، حاج قاسم سلیمانی نماز خواند و نماز را اقامه کرد، اینکه به داد مردم مظلوم رسید و مقاومت اسلامی را قدرتمند کرد اقامه نماز بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: اگر قرآن و نهج‌البلاغه در دوران مدیریت شما پا بگیرد و فرهنگ انقلابی مردم تقویت شود، می‌توانیم بگوییم شما اقامه‌کننده نماز هستید.

انتهای پیام /

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group