چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

حوزه/ معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه قزوین گفت: امروز با توجه به گسترش شبکه‌های مجازی، شما مبلغین در تبیین اندیشه‌های ناب اسلامی و آموزه‌های قرآنی بیش از پیش برای نسل جوان اهتمام جدی داشته باشید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام عباس فغانی معاون تبلیغ وامور فرهنگی حوزه علمیه قزوین، صبح امروز در جمع مبلغین امین مدارس استان قزوین اظهار داشت: ضرورت همکاری و ارتقای همکاری میان حوزه و آموزش و پرورش بر کسی پوشیده نیست، اما آنجایی که پیوند میان حوزه و آموزش و پرورش شکل می‌گیرد، جایی است که هم آموزش بدهیم و هم تزکیه داشته باشیم و باید نسبت به این مهم اهتمام داشته باشیم.

حجت الاسلام فغانی خاطرنشان کرد: در واقع مأموریت مشترک حوزه علمیه و آموزش و پرورش این است که دانش آموزان در تراز نظام، انقلاب و متعهد به آرمان‌ها و متدین را تربیت کنند.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: تربیت دینی و اجتماعی زیربنای رشد و تعالی جامعه است که امروز باید از سوی مدیران و معلمین مدارس مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی ادامه داد: حضور با نشاط و فعال مبلغان طرح امین در مدارس استان قزوین برکتی است که مورد استقبال مسئولین و خانواده‌ها نیز قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: انبیا، ائمه اطهار و اولیاء الهی به عنوان الگوهای تربیتی معرفی شده‌اند، بنابراین باید دراین امور مثل نظم و اخلاق حسنه و مدارا با مردم، جزو برنامه‌هایمان باشد و برای این نعمت الهی که به برکت نظام جمهوری اسلامی، زمینه حضور در مدارس برای همه فراهم شده بیش از پیش، خدا را شاکر و سپاسگزار باشیم.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان قزوین عنوان کرد: شما مبلغین امین که در مدارس حضور دارید، باید تلاش نمائید که با مطالعه، آموزش و فراگرفتن مهارت ارتباط گیری با دانش آموزان را به خوبی فراهم نمائید.

حجت الاسلام فغانی بیان کرد: شما مبلغین که حضور جدی در مدارس دارید، همیشه باید شکرگزار بوده و از فرصت‌هایی که در اختیار دارید به بهترین نحو استفاده کنید.

در ادامه حجت الاسلام صفری از مبلغین امین استان قزوین، شاخصه‌های طرح تربیتی مبلغین را برای شرکت کنندگان این کارگاه تبیین و برخی از مبلغین طرح درس‌های خود را ارائه کردند.

یادآوری می‌شود در حال حاضر ۳۶۷ مبلغ امین در مدارس سراسر استان مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام /

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group