سست نشوید، غمگین نشوید شما پیروزید اگر ایمان داشته باشید. 139 آل عمران

پنجشنبه 28 تير 1403 Thursday 18 July 2024 11 محرم 1446

حوزه / طلبه شهید علی اکبر بهتویی در سال ۱۳۴۶ در روستای شریف آباد به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی را در شریف آباد به پایان رساند و وارد دوره راهنمایی شد و پس از آن به توصیه یکی از رو حانیون منطقه، راهی حوزه علمیه شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از قزوین، استان قزوین مهد علم و ادب و همواره از صدر اسلام تاکنون شهدای بسیاری را تقدیم نموده است که تاریخ خونبار شیعه گواهی صادقی بر آن می‌باشد و در مقطع حساس و تاریخی ۸ سال دفاع مقدس نیز حوزه علمیه قزوین مانند سایر حوزه های علمیه سراسر کشور طلاب و روحانیون زیادی را در قالب مبلّغ و رزمی به جبهه‌های نبرد اعزام کرد تا در کنار رزمندگان و با نثار خون خود تداوم بخش راه سرخ و ماندگار شهدای صدر اسلام تاکنون و موجب فخر اسلام و قرآن باشند.

در این بخش با زندگینامه طلبه شهید علی اکبر بهتویی آشنا می شویم

طلبه شهید علی اکبر بهتویی در سال ۱۳۴۶ در روستای شریف آباد به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی را در شریف آباد به پایان رساند و وارد دوره راهنمایی شد و پس از آن به توصیه یکی از رو حانیون منطقه، راهی حوزه علمیه شد و تحصیلات مقدماتی را در مدرسه علمیه صالحیه قزوین آغاز کرد.

او با آغاز حمله نیروهای بعثی به میهن سنگری نوین برای رشد و تکامل معنوی خود یافت و پای در آزمونی که قبولی و ردی نداشت و در هر صورت موفقیت آمیز بود چه بکشد و چه کشته شود در هر صورت پیروز است با این حساب با آغاز غائله کردستان راهی این دیار شد و از روز چهاردهم اردیبهشت سال ۶۱ به مدت ۱۰۵ روز در این منطقه انجام وظیفه نمود.

وی در روز دهم آبان سال ۶۱ برای شرکت در عملیات و الفجر ۴ راهی منطقه فکه در کردستان شد و در کنار سایر رزمندگان به مقابله با دشمن پرداخت.

او همانند مرحله قبلی بعد از ۱۰۵ روز به زادگاهش بازگشت و پس از نزدیک هفت ماه نبرد در کردستان این بار و در آخرین مرحله در شانزدهم آذر ۶۲ راهی جزیره مجنون شد و در عملیات خیبر شرکت کرد و در لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) و گروهان امام رضا (ع) در کنار شهدایی چون سردار شهید رضا حسن پور و روحانیون شهیدی چون روحی زهرایی –محمد حسن ماخانی و حسن تاتلاری به رشادت و مقاومت مشغول شد تا همگی در این عملیات و در یک روز به شهادت رسیدند.

بالاخره این شهید عالیقدر پس از ماه ها مجاهدت در روز هفتم اسفند سال ۶۲ به همراه شهیدان تاتلاری، ماخانی و روحی زهرایی به شهادت رسیدند.

از بین این چهار رشهید سه نفر مفقود شدند و پیکر شهید تاتلاری در همین ایام تشییع و به خاک سپرده شد و بقیه به بی نام و نشان های نامدار پیوستند و پس از سالها انتظار گروه تفحص این جویندگان پرندگان بال شکسته استخوان های مطهرشان را یافته و به انتظارها پایان دادند.

وصیت نامه شهید بهتویی

ای عزیزان بکوشیم تا عمل خود را برای خداوند خالص گردانیم و تنها برای او بجنگیم از غرور و خودپسندی بپرهیزیم و شاکر خدا باشیم و از آتش جهنم بترسیم و از خدا بخواهیم ما را دنباله رو مقربانش گرداند و لحظه ای به خودمان و امگذارد.

 

طلبه شهیدی که در جزیره مجنون آسمانی شد

 

طلبه شهیدی که در جزیره مجنون آسمانی شد

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group