چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

حوزه /  مدیر مدرسه علمیه سردارین قزوین گفت: همه مسئولان تمام تلاش خود را برای حفظ اعتماد مردم و بهبود شرایط کشور بکار بگیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از قزوین، حجت الاسلام اسدالله مهر آرا، امروز در جمع طلاب مدرسه علمیه سردارین قزوین گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم امید به آینده در بین مردم بیشتر شده و همه مسئولان تمام تلاش خود را برای حفظ این اعتماد و بهبود شرایط کشور بکار بگیرند.

وی با بیان اینکه حق و باطل همیشه در حال جنگ و مبارزه هستند، اظهار کرد: نظام اسلامی ایران چون حق است، در مقابل باطل پیروز خواهد شد، چرا که غلبه و پیروزی حق بر باطل وعده الهی است.

استاد حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی و هدایت‌های پیامبرگونه رهبر معظم انقلاب اجازه اثرگذاری تبلیغات روانی آمریکا را نداده و ملت ایران در طول چهار دهه گذشته ثابت کرده که می‌تواند در سخت‌ترین شرایط گلیم خود را از آب بیرون کشیده و بدون اینکه مهر وابستگی بر پیشانی‌اش بخورد، عزتش را حفظ کند.

مدیر مدرسه علمیه سردارین قزوین گفت: دشمنان تمام امکانات خود را بسیج کرده اند و حتی دخالت آمریکا در امور عراق، افغانستان و سوریه هم با هدف خدشه وارد کردن به انقلاب اسلامی ایران بود، اما در نهایت از منطقه گریختند.

وی در ادامه به اهمیت تهذیب نفس پرداخت و عنوان کرد: تحصیل در حوزه های علمیه نعمت بزرگی است و شکر این نعمت با خودسازی و تربیت صحیح حاصل می شود.

حجت الاسلام مهر آرا خاطرنشان کرد: علم بدون اخلاق نتیجه ای در پیش نخواهد داشت، لذا علم همواره باید توام با اخلاق و تهذیب نفس باشد.

انتهای پیام /

کارگاه بصیرتی

 مدیر مدرسه علمیه سردارین قزوین از برگزاری کارگاه بصیرتی با عنوان طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، با حضور طلاب خبر داد.

حجت الاسلام اسدالله مهر آرا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین ضمن تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر گفت: مردم ایران با اراده پولادین و الهام گرفتن از نهضت عاشورا برای تحقق آرمان‌هایشان با شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» پا به میدان گذاشتند؛ امروز انقلاب اسلامی ایران به درجه‌ای از رشد و بالندگی رسیده که در برخی علوم سرآمد است و به امید ملت‌های مظلوم و آزاده جهان تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: بازگشت امام (ره) به میهن در واقع نشانه ناامیدی عوامل حکومت پهلوی از ادامه سلطنت بود و افزایش اعتماد به نفس مردم را در به نتیجه رسیدن نهضت انقلابی خود به دنبال داشت

مدیر مدرسه علمیه سردارین قزوین در رابطه با برگزاری کارگاه بصیرتی با عنوان طرح کلی اندیشه اسلامی که به مدت سه روز برگزار شد، بیان کرد: این کارگاه با حضور طلاب مدرسه در مدت سه روز با رعایت مسائل بهداشتی در مدرسه علمیه التفاتیه قزوین برگزار شد که در پایان این دوره طلاب گواهینامه پایان دوره دریافت و در دبیرستان‌ها و مراکز علمی و دانشگاه‌ها تدریس خواهند کرد.

انتهای پیام /

مدرسه علمیه سردارین قزوین که از نظر معماری یکی از مدارس قدیمی قزوین و کشور است، امسال میزبان بسیاری از مسافران نوروزی بود.

حجت الاسلام اسدالله مهر آرا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، به فعالیتهای فرهنگی –تبلیغی مدرسه علمیه سردارین در ایام تعطیلات نوروزی اشاره و عنوان کرد: مدرسه سردارین که از نظر معماری یکی از مدارس قدیمی قزوین و کشور است، امسال میزبان بسیاری از مسافران نوروزی بود.

مدیر مدرسه علمیه سردارین قزوین بیان کرد: در زمان بازدید اقشار مختلف مردم از مدرسه سردارین، برنامه های تبلغیی و فرهنگی اجرا می شد.

میزبانی مدرسه علمیه سردارین قزوین از گردشگران و مسافران نوروزی

 

میزبانی مدرسه علمیه سردارین قزوین از گردشگران و مسافران نوروزی

 

میزبانی مدرسه علمیه سردارین قزوین از گردشگران و مسافران نوروزی

مراسم تجلیل

حوزه / به مناسبت هفته زن و گرامیداشت مقام مادر از همسران طلاب مدرسه علمیه سردارین قزوین تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام علی‌محمدی از اساتید مشاوره حوزه علمیه قزوین، صبح امروز در مراسم تجلیل از همسران طلاب مدرسه علمیه سردارین قزوین که در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار شد گفت: امروز در تمام دنیا پیشرفت کشورها از رهگذر خانواده‌ها اتفاق می‌افتد و مهمترین رکن تولید و تربیت نسل بشر خانواده است.

حجت الاسلام علی‌محمدی خاطرنشان کرد: در نگاه دینی و داشته‌های قدیمی ما هم توجه ویژه‌ای به خانواده شده و به فرمایش حضرت رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص) هیچ بنایی در اسلام عزیزتر از ازدواج نیست.

کارشناس مشاوره ادامه داد: اگر بخواهیم جامعه‌ای پویا و با نشاط داشته باشیم شرط آن داشتن خانواده‌ای پویا و با نشاط است.

وی اظهار کرد: اگر حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان الگوی بانوی اسلام معرفی می‌شود، رفتار و کردار ایشان در محیط خانه و خارج از خانه برای بانوان مسلمان تبلیغ و آموزنده است

حجت الاسلام علی‌محمدی اظهار کرد: نقش همسران این طلاب بسیار مهم و تأثیرگذار است، چرا که آنان با روحیه دادن به همسران خود و مهیا کردن شرایط برایشان بهترین کمک را به مبلغ دین خدا می‌کنند.

وی ادامه داد: همسران طلاب با تحمل سختی‌ها و دشواری‌ها، و مسئولیت مراقبت از فرزندان، در اجر و پاداش تبلیغ شریک هستند، البته برای همسر طلبه تحمل این دشواری‌ها شیرین است.

کارشناس مشاوره همچنین راهکارهایی برای حل مشکلات خانواده مطرح کرد.

در پایان از همسران طلاب مدرسه علمیه سردارین قزوین تجلیل شد.

انتهای پیام /

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group