چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: رسالت تبلیغ، مقدس‌ترین وظیفه است که در راستای تاکید مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین باید با تمام توان و ظرفیت و احساس مسئولیت مضاعف نسبت به گذشته، در عرصه آن قدم بگذاریم.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین اصغر عرفانی مدیر حوزه علمیه استان قزوین، ظهر امروز در جلسه برگزاری آزمون مبلغین و مبلغین امین استان قزوین که در سالن اجتماعات شهید سلیمانی حوزه علمیه خواهران فاطمیه برگزار شد، اظهار داشت: رسالت تبلیغ، مقدس‌ترین وظیفه است که در راستای تأکید مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین باید با تمام توان و ظرفیت و احساس مسئولیت مضاعف نسبت به گذشته، در عرصه آن قدم بگذاریم.

حجت الاسلام والمسلمین عرفانی افزود: ما باید در هر حوزه و سنگری که هستیم، وظیفه اصلی خود یعنی تبلیغ را به نحو احسن و در قالب رفتاری و عملی به محیط و حوزه مخاطبین انتقال دهیم.

دبیر شورای حوزه علمیه استان قزوین تصریح کرد: ما در آستانه جذب طلاب جدید در حوزه علمیه استان قزوین قرار گرفته‌ایم که مهمترین پایگاه تبلیغ، تولید و تعمیق محتوا و استخراج حقیقت‌ها، همین حوزه‌ها و پایگاه‌های علمی خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه در خصوص جذب طلاب در سال جدید از تمام ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد، گفت: از جمله این ظرفیت‌های مهم و تأثیرگذار، خود طلاب و روحانیونی هستند که توانمندی بالایی در شناسایی و جذب مخاطبین و داوطلبین حوزوی دارند.

حجت الاسلام والمسلمین عرفانی در ادامه با اشاره به امیدواری در خصوص مطلوبیت جذب متقاضیان حوزه‌های علمیه در سراسر کشور، یادآور شد: ما طرح‌های متعددی برای جذب حوزه‌های علمیه داریم، نشست‌های متعدد منطقه‌ای با صاحبان تربیون به ویژه ائمه جماعات، فرهیختگان در آموزش پرورش و همچنین ظرفیت‌های طرح‌های امین و هجرت و مستقر از جمله این طرح‌های تأثیرگذار هستند.

وی گفت: امیدواریم ظرفیت جذب طلاب حوزه‌های علمیه در امسال به یک استاندارد مطلوب برسد و تلاش می‌کنیم که حلقه اتصال حوزویان با یکدیگر قطع نشود، چون در غیر اینصورت ما با بحران انتقال و انتشار حقایق دینی در نسل‌های آینده مواجه خواهیم شد.

در ادامه مدیر حوزه علمیه استان قزوین به صورت جداگانه از آزمون امین مبلغین و مبلغات استان قزوین بازدید کرد.

تبلیغ، مقدس‌ترین وظیفه طلاب است

تبلیغ، مقدس‌ترین وظیفه طلاب است

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group