چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

وضع مفتضح امروز صهیونیست‌ها نتیجه مجاهدت حاج قاسم و شهدا است

وضع مفتضح امروز صهیونیست‌ها نتیجه مجاهدت حاج قاسم و شهدا است

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: صهیونیست‌هایی که تا دیروز مثل گرگ در هر کجا اراده می‌کردند خرابکاری می‌کردند اکنون به این وضع مفتضح و زمین‌گیری شکست‌بار مبتلا شده‌اند، این نتیجه مجاهدت ها و صداقت حاج قاسم و شهدا است. به گزارش خبرنگار خبر...
اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: انس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند، چرا که اگر کسی قرآن را بشناسد احترام پدر و مادر، دوستی و رفاقت را هم می‌شناسد، می‌فهمد باید با چه کسی دوست باشد و با چه کسی نباید دوست باشد. به گزارش خبرنگار خ...
تصاویر / حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع حافظ قرآن کریم

تصاویر / حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع حافظ قرآن کریم

حوزه / نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در جمع حافظان دختر چند جزء قرآن کریم از شهر شال در تپه نورالشهدای قزوین حضور یافت ...
طلاب امین توجه جدّی به تربیت دانش آموزان داشته باشند

طلاب امین توجه جدّی به تربیت دانش آموزان داشته باشند

حوزه / معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان قزوین گفت: بحث تربیت یک  امر مهم در جامعه و اجتماع است که امروزه باید بیشتر به این مسئله توجه جدّی داشته باشیم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام عباس فغانی معاون امور تبلیغ و ام...
تصاویر / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین

تصاویر / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین

حوز ه / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین مدارس آموزش وپرورش استان قزوین برگزار شد ...

شهدای روحانی

حوزه / طلبه شهید علی اکبر بهتویی در سال ۱۳۴۶ در روستای شریف آباد به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی را در شریف آباد به پایان رساند و وارد دوره راهنمایی شد و پس از آن به توصیه یکی از رو حانیون منطقه، راهی حوزه علمیه شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از قزوین، استان قزوین مهد علم و ادب و همواره از صدر اسلام تاکنون شهدای بسیاری را تقدیم نموده است که تاریخ خونبار شیعه گواهی صادقی بر آن می‌باشد و در مقطع حساس و تاریخی ۸ سال دفاع مقدس نیز حوزه علمیه قزوین مانند سایر حوزه های علمیه سراسر کشور طلاب و روحانیون زیادی را در قالب مبلّغ و رزمی به جبهه‌های نبرد اعزام کرد تا در کنار رزمندگان و با نثار خون خود تداوم بخش راه سرخ و ماندگار شهدای صدر اسلام تاکنون و موجب فخر اسلام و قرآن باشند.

در این بخش با زندگینامه طلبه شهید علی اکبر بهتویی آشنا می شویم

طلبه شهید علی اکبر بهتویی در سال ۱۳۴۶ در روستای شریف آباد به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی را در شریف آباد به پایان رساند و وارد دوره راهنمایی شد و پس از آن به توصیه یکی از رو حانیون منطقه، راهی حوزه علمیه شد و تحصیلات مقدماتی را در مدرسه علمیه صالحیه قزوین آغاز کرد.

او با آغاز حمله نیروهای بعثی به میهن سنگری نوین برای رشد و تکامل معنوی خود یافت و پای در آزمونی که قبولی و ردی نداشت و در هر صورت موفقیت آمیز بود چه بکشد و چه کشته شود در هر صورت پیروز است با این حساب با آغاز غائله کردستان راهی این دیار شد و از روز چهاردهم اردیبهشت سال ۶۱ به مدت ۱۰۵ روز در این منطقه انجام وظیفه نمود.

وی در روز دهم آبان سال ۶۱ برای شرکت در عملیات و الفجر ۴ راهی منطقه فکه در کردستان شد و در کنار سایر رزمندگان به مقابله با دشمن پرداخت.

او همانند مرحله قبلی بعد از ۱۰۵ روز به زادگاهش بازگشت و پس از نزدیک هفت ماه نبرد در کردستان این بار و در آخرین مرحله در شانزدهم آذر ۶۲ راهی جزیره مجنون شد و در عملیات خیبر شرکت کرد و در لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) و گروهان امام رضا (ع) در کنار شهدایی چون سردار شهید رضا حسن پور و روحانیون شهیدی چون روحی زهرایی –محمد حسن ماخانی و حسن تاتلاری به رشادت و مقاومت مشغول شد تا همگی در این عملیات و در یک روز به شهادت رسیدند.

بالاخره این شهید عالیقدر پس از ماه ها مجاهدت در روز هفتم اسفند سال ۶۲ به همراه شهیدان تاتلاری، ماخانی و روحی زهرایی به شهادت رسیدند.

از بین این چهار رشهید سه نفر مفقود شدند و پیکر شهید تاتلاری در همین ایام تشییع و به خاک سپرده شد و بقیه به بی نام و نشان های نامدار پیوستند و پس از سالها انتظار گروه تفحص این جویندگان پرندگان بال شکسته استخوان های مطهرشان را یافته و به انتظارها پایان دادند.

وصیت نامه شهید بهتویی

ای عزیزان بکوشیم تا عمل خود را برای خداوند خالص گردانیم و تنها برای او بجنگیم از غرور و خودپسندی بپرهیزیم و شاکر خدا باشیم و از آتش جهنم بترسیم و از خدا بخواهیم ما را دنباله رو مقربانش گرداند و لحظه ای به خودمان و امگذارد.

 

طلبه شهیدی که در جزیره مجنون آسمانی شد

 

طلبه شهیدی که در جزیره مجنون آسمانی شد

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group