چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

تصاویر / نشست استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اعضای ستادی مرکز مدیریت حوزه علمیه استان قزوین

تصاویر / نشست استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اعضای ستادی مرکز مدیریت حوزه علمیه استان قزوین

حوزه / حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر قائمی از اساتید اخلاق حوزه علمیه قم با اعضای ستادی مرکز مدیریت حوزه علمیه استان قزوین دیدار و گفتگو کرد. ...
با امام بودن در دنیا به اعمال ما آبرو می‌دهد

با امام بودن در دنیا به اعمال ما آبرو می‌دهد

حوزه / نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: در قیامت نباید تنها باشیم، باید با امام باشیم، اگر در زندگی دنیا با امام زندگی کردیم، در قیامت آن‌ها شفیع ما هستند و ما همراه آن‌ها هستیم، تک نیستیم و در کنار امام هستیم، این با امام بودن در دنیا به اعمال ما آبرو می‌دهد و در قیامت...
توسل به اهل بیت(ع) موجب تعالی انسان و نجات او در دنیا و آخرت می‌شود

توسل به اهل بیت(ع) موجب تعالی انسان و نجات او در دنیا و آخرت می‌شود

حوزه / امام جمعه شهرستان بوئین زهرا گفت: آنچه موجب تعالی انسان می‌شود، توسل است و چنانچه سبک زندگی دینی و اسلامی در جامعه نهادینه شود، علاوه بر اینکه بسیاری از مشکلات حل می‌شود، نجات ما در دنیا و آخرت هم رقم می‌زند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام اسدال...
لزوم تلاش همه طلاب و روحانیون در عرصه پذیرش و جذب حوزه‌ها

لزوم تلاش همه طلاب و روحانیون در عرصه پذیرش و جذب حوزه‌ها

حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: اگرچه تاکنون نتیجه جذب حوزه‌های علمیه رضایت بخش بوده، اما همچنان مدیران و مسئولان ذیربط لازم است که در عرصه تکلیف پذیرش و جذب حوزه‌ها از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند. به گزارش خبرنگار ...
ایجاد انگیزه، تبیین اهداف و آداب طلبگی در بین طلاب از وظایف مدیران مدارس است

ایجاد انگیزه، تبیین اهداف و آداب طلبگی در بین طلاب از وظایف مدیران مدارس است

حوزه / استاد اخلاق حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه مسئله ایجاد انگیزه در بین طلاب، تبیین اهداف و آداب طلبگی اهمیت زیادی دارد، گفت: پیاده کردن این هدف بر عهده مدیران و مسئولان حوزه‌های علمیه است و لازم است تا به هر طریق ممکن در عملیاتی کردن آن تلاش کنند. ...

شهدای روحانی

 

راه اندازی مرکز زبان، تآسیس دارالقرآن، راه اندازی بخش خبری حوزه در صدا و سیما، افتتاح ۴ مرکز نیکوکاری در مدارس علمیه، تدوین سند چشم انداز و ... خبرهای خوش مدیر حوزه علمیه استان قزوین بود که در ارتباط ویدئو کنفرانسی با اجلاسیه مدیران حوزه های علمیه کشور آنها را اعلام کرد.


 

حجت الاسلام محمد تقی سبحانی نیا، ظهر امروز در ارتباط ویدئوکنفرانسی با اجلاسیه مدیران حوزه های علمیه کشور با اشاره به مهم ترین اقدامات انجام شده در حوزه علمیه استان قزوین، گفت: آسیب شناسی در معاونت های چند گانه حوزه علمیه و ارائه راهکارهای لازم یکی از مهم ترین اقداماتی است که در استان قزوین در حال انجام است و گزارش آن به زودی ارسال می شود.

وی خاطرنشان کرد: تاسیس گروه های علمی یکی دیگر از اقدامات حوزه استان است که خوشبختانه برخی از این گروه ها پیشرفت خوبی هم داشته اند و بیش از ده ها جلسه برگزار کرده اند.

مدیر حوزه علمیه قزوین با اشاره به راه اندازی سیر مطالعاتی و دانش افزایی اساتید، بیان کرد: راه اندازی چهار رشته تخصصی در مرکز تخصصی علامه رفیعی قزوین یکی دیگر از اقدامات مهم حوزه علمیه قزوین است. در این مرکز بیش از ۶۰ طلبه در حال تحصیل هستند.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا تصریح کرد: ضلع جنوب غربی مسجد جامع عتیق با قدمت هزارساله با زیربنایی بالغ بر ۱۲۰۰ متر مربع به حوزه علمیه تحویل و برای مرکز تخصصی آماده و تجهیز و به زودی افتتاح خواهد شد که امیدواریم این افتتاح و افتتاح مرکز پژوهشی حوزه استان با حضور آیت الله اعرافی محقق شود.

وی به تدوین سند چشم انداز، برنامه ۵ ساله استان و سازماندهی نظام اداری حوزه علمیه استان اشاره کرد و گفت: اخذ مجوز امور بین الملل برای حوزه علمیه قزوین انجام شده و در آستانه راه اندازی مرکز زبان آموزی حوزه استان هستیم.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا با اعلام خبر تاسیس دارالقرآن حوزه استان، بیان کرد: در حوزه قرآن کریم حرکت جهشی و جریان بسیار مطلوبی انجام شده که امیدواریم آثار آن مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین عنوان کرد: حوزه علمیه استان قزوین تفاهم نامه های متعددی را با دستگاه های مختلف منعقد کرده است که از مهم ترین آنها می توان به تفاهم نامه با ۵ دانشگاه مهم استان، صدا و سیما، حوزه هنری، دادگستری استان، امور زندان ها و کمیته امداد استان اشاره کرد.

وی برگزاری اولین همایش شب خاطره ویژه شهدای روحانی با مشارکت حوزه هنری، راه اندازی چهار مرکز نیکوکاری در مدارس علمیه با همکاری کمیته امداد، راه اندازی بخش خبری حوزه در صدا و سیمای استان، حضور مبلغان در زندان ها و ارائه مشاوره به زندانیان را از دستاورده های امضای تفاهم نامه با دستگاه های مختلف برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا در پایان پیشنهادهایی را برای اداره بهتر امور حوزه استان و تقویت مدارس علمیه ارائه داد.

 

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group