چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

وضع مفتضح امروز صهیونیست‌ها نتیجه مجاهدت حاج قاسم و شهدا است

وضع مفتضح امروز صهیونیست‌ها نتیجه مجاهدت حاج قاسم و شهدا است

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: صهیونیست‌هایی که تا دیروز مثل گرگ در هر کجا اراده می‌کردند خرابکاری می‌کردند اکنون به این وضع مفتضح و زمین‌گیری شکست‌بار مبتلا شده‌اند، این نتیجه مجاهدت ها و صداقت حاج قاسم و شهدا است. به گزارش خبرنگار خبر...
اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: انس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند، چرا که اگر کسی قرآن را بشناسد احترام پدر و مادر، دوستی و رفاقت را هم می‌شناسد، می‌فهمد باید با چه کسی دوست باشد و با چه کسی نباید دوست باشد. به گزارش خبرنگار خ...
تصاویر / حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع حافظ قرآن کریم

تصاویر / حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع حافظ قرآن کریم

حوزه / نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در جمع حافظان دختر چند جزء قرآن کریم از شهر شال در تپه نورالشهدای قزوین حضور یافت ...
طلاب امین توجه جدّی به تربیت دانش آموزان داشته باشند

طلاب امین توجه جدّی به تربیت دانش آموزان داشته باشند

حوزه / معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان قزوین گفت: بحث تربیت یک  امر مهم در جامعه و اجتماع است که امروزه باید بیشتر به این مسئله توجه جدّی داشته باشیم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام عباس فغانی معاون امور تبلیغ و ام...
تصاویر / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین

تصاویر / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین

حوز ه / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین مدارس آموزش وپرورش استان قزوین برگزار شد ...

شهدای روحانی

حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: تدریس بالاترین مقام و منزلت است که نصیب بندگان خاص خداوند متعال می شود از این رو کسانی که در مقام تدریس هستند در آسمان به عنوان فقیه از آنها یاد می شود.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در قزوین حجت الاسلام و المسلمین اصغر عرفانی مدیر حوزه علمیه استان قزوین ظهر امروز در جمع اساتید مدرسه علمیه امام صادق(ع) گفت: حضرت علی(ع) در بیانی نورانی می فرمایند: « مَن عَلَّمَنی حَرفاً فَقَد صَیَّرَنی عَبداً » کسی که حرف و کلامی را به من بیاموزد مرا بنده خود کرده است.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که به جامعه بشری حیات و رونق می‌بخشد علم و دانش بوده که سرچشمه آن استاد و معلم است از این جهت جا دارد که تمام سال مزین به بزرگداشت مقام استاد و معلم باشد.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین تصریح کرد: استاد و معلم در فرآیند علم آموزی، تربیت و تهذیب طلبه و دانشجو جایگاه ویژه‌ای دارد جایگاهی که با هیچ عنصر مادی قابل ارزیابی و معامله نبوده و نیست.

دبیر شورای حوزه علمیه استان قزوین عنوان کرد: جایگاه اساتید به خصوص در زمینه امور دینی چه از باب مقدمات و چه از باب ذی المقدمات جایگاه و کرسی رسول الله و خاندان آن حضرت بوده است که به مراتب نسل در نسل در دوره فعلی به اساتید بزرگوار حاضر رسیده است.

حجت الاسلام و المسلمین عرفانی بیان کرد: امام رضا(ع) می فرمایند: استادی که در کرسی تدریس می نشیند، غرق در رحمت و تفضل و فیض الهی است با توجه به این حدیث معلم همواره در تصرف الهی و رحمت و مغفرت خداوند متعال است.

وی ادامه داد: تدریس بالاترین مقام و منزلت است که نصیب بندگان خاص خداوند متعال می شود از این رو کسانی که در مقام تدریس هستند در آسمان به عنوان فقیه از آنها یاد می‌شود.

 تدریس بالاترین مقام و منزلت است

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group