چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

وضع مفتضح امروز صهیونیست‌ها نتیجه مجاهدت حاج قاسم و شهدا است

وضع مفتضح امروز صهیونیست‌ها نتیجه مجاهدت حاج قاسم و شهدا است

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: صهیونیست‌هایی که تا دیروز مثل گرگ در هر کجا اراده می‌کردند خرابکاری می‌کردند اکنون به این وضع مفتضح و زمین‌گیری شکست‌بار مبتلا شده‌اند، این نتیجه مجاهدت ها و صداقت حاج قاسم و شهدا است. به گزارش خبرنگار خبر...
اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: انس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند، چرا که اگر کسی قرآن را بشناسد احترام پدر و مادر، دوستی و رفاقت را هم می‌شناسد، می‌فهمد باید با چه کسی دوست باشد و با چه کسی نباید دوست باشد. به گزارش خبرنگار خ...
تصاویر / حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع حافظ قرآن کریم

تصاویر / حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع حافظ قرآن کریم

حوزه / نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در جمع حافظان دختر چند جزء قرآن کریم از شهر شال در تپه نورالشهدای قزوین حضور یافت ...
طلاب امین توجه جدّی به تربیت دانش آموزان داشته باشند

طلاب امین توجه جدّی به تربیت دانش آموزان داشته باشند

حوزه / معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان قزوین گفت: بحث تربیت یک  امر مهم در جامعه و اجتماع است که امروزه باید بیشتر به این مسئله توجه جدّی داشته باشیم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام عباس فغانی معاون امور تبلیغ و ام...
تصاویر / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین

تصاویر / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین

حوز ه / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین مدارس آموزش وپرورش استان قزوین برگزار شد ...

شهدای روحانی

حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: شهید مطهری برای جامعه ما ناشناخته نیست، اما هر چه راجع به شخصیت ابعاد فکر و اندیشه غنی او بحث و گفت‌وگو شود باز هم کم است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در قزوین حجت الاسلام و المسلمین اصغر عرفانی مدیر حوزه علمیه استان قزوین صبح امروز در جمع مدیر و اساتید مدرسه علمیه شهید مصطفی خمینی(ره) شهرستان تاکستان ضمن تبریک هفته گرامیداشت معلم و سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری گفت: شهید مطهری نه تنها برای معلمان بلکه برای همه اقشار جامعه یک الگوی مناسب است.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط امروز و با توجه به توطئه های دشمنان برای نسل جوان، معلمان باید این نسل را در برابر هجمه فرهنگی دشمن واکسینه کنند.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین تصریح کرد: شهید مطهری با بنیه قوی علمی، توانایی بسیار بالا و روحیه‌ای زاهدانه، حوزه و دانشگاه را متحول کرد، بنابراین ضروری است تا ابعاد شخصیتی این عالم فرهیخته در جامعه به درستی تبیین شود.

وی ادامه داد: زندگی علمی، سیاسی این شهید بزرگوار را می‌توان به عنوان الگو برای همه معلمین، اساتید حوزه و دانشگاه و دانشجویان معرفی کرد.

دبیر شورای حوزه علمیه استان قزوین عنوان کرد: شهید مطهری برای جامعه ما ناشناخته نیست، اما هر چه راجع به شخصیت ابعاد فکر و اندیشه غنی او بحث و گفت‌وگو شود باز هم کم است.

وی ادامه داد: جایگاه استاد و معلم جایگاه ویژه‌ای است، جایگاهی است که حضرت رسول(ص) برای تعلیم و تربیت و تزکیه داشته اند.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین عنوان کرد: این جایگاه و کرسی پس از حضرت رسول(ص) به ائمه اطهار رسید و پس از آنها نسل به نسل و دست به دست به اساتید و حضرات کنونی انتقال یافته است.

حجت الاسلام و المسلمین عرفانی تصریح کرد: این جایگاه به قدری ارزشمند است که با هیچ عنصر مادی قابل مقایسه و معامله نیست، اگر کسی بخواهد این جایگاه را ارزشیابی و محک مادی بزند به حقیقت سخنی گزاف و بیهوده گفته است.

وی ادامه داد: امیدواریم اگر در حوزه‌های علمیه به عنوان فضای مقدس علمی دغدغه‌ای وجود دارد دغدغه مشترک بوده و در جهت رشد و تعالی و اصلاح باشد و در هر شرایطی به نفع حوزه و طلاب و مکتب اهل بیت(ع) باشد.

حجت الاسلام والمسلمین عرفانی همچنین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله موسوی شالی بیان کرد: مرحوم آیت الله موسوی شالی نگاه ویژه ای به مدارس علمیه استان داشتند که به همراه مرحوم آیت الله باریک بین توانستند به خوبی این مدارس را برای طلاب و روحانیون، احیاء و بازسازی نمایند.

وی ادامه داد: طلاب و اساتید حوزه علمیه قزوین باید بیش از همیشه با سبک زندگی حوزوی این شخصیت های برجسته نظیر مرحوم آیت الله موسوی شالی بیش از پیش آشنا شوند.

جامعه به تبیین اندیشه های شهید مطهری نیاز دارد.

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group