چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

وضع مفتضح امروز صهیونیست‌ها نتیجه مجاهدت حاج قاسم و شهدا است

وضع مفتضح امروز صهیونیست‌ها نتیجه مجاهدت حاج قاسم و شهدا است

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: صهیونیست‌هایی که تا دیروز مثل گرگ در هر کجا اراده می‌کردند خرابکاری می‌کردند اکنون به این وضع مفتضح و زمین‌گیری شکست‌بار مبتلا شده‌اند، این نتیجه مجاهدت ها و صداقت حاج قاسم و شهدا است. به گزارش خبرنگار خبر...
اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: انس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند، چرا که اگر کسی قرآن را بشناسد احترام پدر و مادر، دوستی و رفاقت را هم می‌شناسد، می‌فهمد باید با چه کسی دوست باشد و با چه کسی نباید دوست باشد. به گزارش خبرنگار خ...
تصاویر / حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع حافظ قرآن کریم

تصاویر / حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع حافظ قرآن کریم

حوزه / نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در جمع حافظان دختر چند جزء قرآن کریم از شهر شال در تپه نورالشهدای قزوین حضور یافت ...
طلاب امین توجه جدّی به تربیت دانش آموزان داشته باشند

طلاب امین توجه جدّی به تربیت دانش آموزان داشته باشند

حوزه / معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان قزوین گفت: بحث تربیت یک  امر مهم در جامعه و اجتماع است که امروزه باید بیشتر به این مسئله توجه جدّی داشته باشیم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام عباس فغانی معاون امور تبلیغ و ام...
تصاویر / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین

تصاویر / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین

حوز ه / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین مدارس آموزش وپرورش استان قزوین برگزار شد ...

شهدای روحانی

حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: جایگاه استاد، جایگاه تربیت و تزکیه است و تربیت هم شعبه ای از ذات اقدس الهی است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در قزوین حجت الاسلام و المسلمین اصغر عرفانی مدیر حوزه علمیه استان قزوین صبح امروز در جمع اساتید و کادر مدرسه علمیه صالحیه قزوین گفت: جایگاه تعلیم و تعلم و تزکیه برترین و متعالی ترین جایگاه بشریت است که هر انسانی را به کرنش و تواضع برمی انگیزد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و تکریم از مقام معلمین جامعه بیان کرد: استاد بزرگوار شهید مطهری یک چهره فرهیخته، متفکر و دانشمند اسلامی بودند که آثار ایشان در دنیا به زبانهای مختلف ترجمه و شهرت ایشان جهانی می باشد و وقتی آثار ارزشمند ایشان را مورد بررسی قرار می دهیم متوجه می شویم که این بزرگوار در هر برهه ای از حیات خود بر اساس اقتضائات زمان فعالیت علمی و فرهنگی داشته اندو طبق فرمایش مقام معظم رهبری کتابهای علامه مطهری برای همه اعصار و نسلها قابل استفاده است و ایشان جوانان را به مطالعه آثار استاد مطهری سفارش می کنند.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین عنوان کرد: شهید مطهری یک مرزبان هوشیار و بیدار بود که از سال‌ها قبل متوجه برنامه‌ریزی دشمنان اسلام در زمینه تهاجم فرهنگی به کشور شده بود و به تعبیر امام راحل(ره)، ایشان در اسلام شناسی و فنون مختلف اسلام و قرآن کریم کم نظیر بود.

وی ادامه داد: نقش معلمان عزیز جامعه‌ ما در رشد و شکوفایی استعدادها و ذهن های درخشان جوانان بسیار تاثیرگذار و موثر است.

حجت الاسلام و المسلمین عرفانی در ادامه افزود: جایگاه تعلیم و تربیت به همراه تهذیب به قدری متعالی و ارزشمند است که اقتضا دارد تمام نهاد اعم از حوزه و دانشگاه و همه بشریت متوجه این جایگاه گردند.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین در ادامه با اشاره به بیان نورانی حضرت امیر(ع) پیرامون ارزش و اهمیت این جایگاه تصریح کرد: در بیان ارزش و منزلت این جایگاه رفیع همین قدر کافیست که حضرت علی(ع) در کلامی نورانی می فرمایند هر کس حرفی به من بیاموزد مرا بنده خود نموده است.

دبیر شورای حوزه علمیه استان قزوین عنوان کرد: جایگاه استاد، جایگاه تربیت و تزکیه است و تربیت هم شعبه ای از ذات اقدس الهی است به همین جهت برای متعلم حق بندگی ایجاد می شود از این رو باید در برایر استاد کرنش داشته و روحش به روح او پیوند خورده باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عرفانی خاطرنشان کرد: جایگاه کرسی و تدریس در آموزه‌های دینی پس از ذات احدیت به پیامبر و سلسله ائمه اطهار رسیده و سپس این کرسی به عنوان یک امانت مقدس در اختیار اساتید ما قرار گرفته است.

وی ادامه داد: جایگاه تعلیم و تربیت به قدری ارزشمند و مقدس است که با هیچ عنصر مادی قابل ارزیابی و معامله نیست مدیریت حوزه آنچه را که به عنوان مفاخر و افتخار می‌داند همان جایگاه تعلیم و تربیت است از این رو مقام معلم را باید همیشه در تمام لحظات پاس بداریم.

جایگاه استاد جایگاه تربیت و تزکیه است

انتهای پیام /

جایگاه استاد جایگاه تربیت و تزکیه است

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group