چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

وضع مفتضح امروز صهیونیست‌ها نتیجه مجاهدت حاج قاسم و شهدا است

وضع مفتضح امروز صهیونیست‌ها نتیجه مجاهدت حاج قاسم و شهدا است

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: صهیونیست‌هایی که تا دیروز مثل گرگ در هر کجا اراده می‌کردند خرابکاری می‌کردند اکنون به این وضع مفتضح و زمین‌گیری شکست‌بار مبتلا شده‌اند، این نتیجه مجاهدت ها و صداقت حاج قاسم و شهدا است. به گزارش خبرنگار خبر...
اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: انس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند، چرا که اگر کسی قرآن را بشناسد احترام پدر و مادر، دوستی و رفاقت را هم می‌شناسد، می‌فهمد باید با چه کسی دوست باشد و با چه کسی نباید دوست باشد. به گزارش خبرنگار خ...
تصاویر / حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع حافظ قرآن کریم

تصاویر / حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع حافظ قرآن کریم

حوزه / نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در جمع حافظان دختر چند جزء قرآن کریم از شهر شال در تپه نورالشهدای قزوین حضور یافت ...
طلاب امین توجه جدّی به تربیت دانش آموزان داشته باشند

طلاب امین توجه جدّی به تربیت دانش آموزان داشته باشند

حوزه / معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان قزوین گفت: بحث تربیت یک  امر مهم در جامعه و اجتماع است که امروزه باید بیشتر به این مسئله توجه جدّی داشته باشیم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام عباس فغانی معاون امور تبلیغ و ام...
تصاویر / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین

تصاویر / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین

حوز ه / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین مدارس آموزش وپرورش استان قزوین برگزار شد ...

شهدای روحانی

حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: اگرچه تاکنون نتیجه جذب حوزه‌های علمیه رضایت بخش بوده، اما همچنان مدیران و مسئولان ذیربط لازم است که در عرصه تکلیف پذیرش و جذب حوزه‌ها از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در قزوین حجت الاسلام و المسلمین اصغر عرفانی مدیر حوزه علمیه استان قزوین عصر امروز در جمع مدیران مدارس علمیه استان قزوین، ضمن تقدیر از مجموعه‌های معاونت آموزشی و روابط مدارس در امر پذیرش حوزه‌ علمیه، اظهار داشت: در مقایسه با سنوات گذشته نتیجه رضایت بخشی در این عرصه در استان رقم خورده و این مهم قابل تقدیر است.

حجت الاسلام والمسلمین عرفانی افزود: اگرچه تاکنون نتیجه جذب حوزه‌های علمیه رضایت بخش بوده، اما همچنان مدیران و مسئولان ذیربط لازم است که در عرصه تکلیف پذیرش و جذب حوزه‌ها از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین تصریح کرد: ضرورت زنده نگه داشتن حوزه‌های علمیه و حوزویان به عنوان جایگاه فرهنگی تشیع، بر تک تک طلاب به‌ویژه مسئولان ذیربط فرض و واجب است، از این رو اگر تلاش‌های خوبی را رقم بزنیم به آن رستگاری معنادار پذیرش نائل خواهیم شد.

حجت الاسلام و المسلمین عرفانی عنوان کرد: هر گونه سستی و کوتاهی در عرصه انجام وظیفه و عدم حمایت و همراهی لازم در خصوص تقویت حوزه‌های علمیه، خسران و زیان را متوجه ما و به‌ویژه جامعه روحانیت خواهد کرد، از این رو امید است تا زحمات انجام شده در واحدهای آموزشی منتج به نتیجه مطلوب گردد.

دبیر شورای حوزه علمیه استان قزوین بیان کرد: اگر حوزه‌ها تقویت شوند و طلاب سرزنده و پرانرژی باشند و همیشه در جهت فرهنگسازی در جامعه آماده و مهیا باشند، می‌توانیم با دسیسه‌های دشمنان مقابله کرده و آنها را در اجرای مقاصدشان ناکام بگذاریم.

حجت الاسلام والمسلمین عرفانی، به حدیث حضرت امام رضا(ع) که فرمودند «رَحِمَ اَللَّهُ عَبْداً أَحْیَا أَمْرَنَا قُلْتُ کَیْفَ یُحْیِی أَمْرَکُمْ قَالَ یَتَعَلَّمُ عُلُومَنَا وَ یُعَلِّمُهَا اَلنَّاسَ فَإِنَّ اَلنَّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحَاسِنَ کَلاَمِنَا لاَتَّبَعُونَا اَلْحَدِیث» اشاره کرد و گفت: امام رضا(ع) در این حدیث نورانی می‌فرمایند که، رحمت خداوند شامل شخصی می‌شود که امر معصومین(ع) را تبلیغ و زنده کند و فراگیری معارف اهل بیت(ع) و تبلیغ آن، احیای امر ائمه معصومین(ع) است و بهترین راه تسخیر قلوب مردم و کشاندن آنها به سوی اهل بیت(ع)، اعم از مسلمان و غیرمسلمان، تبلیغ و گسترش سخنان گهربار معصومین(ع) است.

وی ادامه داد: این موضوع نشان دهنده اهمیت تبلیغ دین اسلام است که باید در این عرصه اهتمام جدی داشته باشیم.

لزوم تلاش همه طلاب و روحانیون در عرصه پذیرش و جذب حوزه‌ها

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group