چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

تصاویر / نشست حوزه علمیه قزوین با مسئولین جمعیت هلال احمر قزوین

تصاویر / نشست حوزه علمیه قزوین با مسئولین جمعیت هلال احمر قزوین

حوزه /نشست حوزه علمیه قزوین با مسئولین جمعیت هلال احمر قزویندر رابطه با هماهنگی جهت آموزش های کاربردی بر ای طلاب مدارس علمیه قزوین برگزارشد ...
در کنار ورزش ارزش‌های اخلاقی و دینی نسل جوان تقویت شود

در کنار ورزش ارزش‌های اخلاقی و دینی نسل جوان تقویت شود

 حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین با بیان اینکه در کنار ورزش باید ارزش‌های اخلاقی و دینی نیز در نسل جوان ما تقویت شود، گفت: تهذیب در هر امری باید مورد توجه باشد، چون علم و ورزش بدون اخلاق تعالی بخش نخواهد بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از ق...
تیم فوتسال مدرسه علمیه سردارین قهرمان جشنواره ورزشی طلاب مدارس علمیه قزوین شد

تیم فوتسال مدرسه علمیه سردارین قهرمان جشنواره ورزشی طلاب مدارس علمیه قزوین شد

حوزه / تیم فوتسال مدرسه علمیه سردارین در رقابت های جشنواره ورزشی طلاب مدارس علمیه استان قزوین قهرمان این رقابت ها شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام ابوالفظل مصطفایی امروز در جمع ورزشکاران مدارس علمیه استان قزوین که در سالن س...
تصاویر / رقابت فوتسال طلاب مدارس علمیه استان قزوین

تصاویر / رقابت فوتسال طلاب مدارس علمیه استان قزوین

تیم فوتسال مدرسه علمیه سردارین قزوین در رقابتهای ورزشی طلاب مدارس علمیه استان قزوین در برابر تیم مولاوردیخان در ضربات پنالتی قهرمان این دوره از رقابتها شد ...
آثار مثبت پرداخت زکات با استفاده از ظرفیت های فرهنگی و رسانه ای تبیین شود

آثار مثبت پرداخت زکات با استفاده از ظرفیت های فرهنگی و رسانه ای تبیین شود

 حوزه/ جلسه شورای سیاست گذاری زکات شهر اقبالیه استان قزوین با حضور امام جمعه این شهر و مسئولین کمیته امداد امام خمینی استان برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین حجت الاسلام حمید علی بخشی امروز در جلسه شورای زکات شهر اقبالیه...

شهدای روحانی

 حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: با محوریت رهبری فرزانه نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خامنه‌ای، سردار دل‌ها سپهبد شهید قاسم سلیمانی و رزم غیورانه شهدای مدافع حرم، ایران اسلامی در منطقه و جهان با همه دشمنی و توطئه‌های استکبار جهانی، در اوج اقتدار و عزت قرار دارد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در قزوین، حجت الاسلام و المسلمین اصغر عرفانی امروز در جمع پرسنل انتظامی استان قزوین به تبیین شخصیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) پرداخت و اظهار داشت: امام حسن مجتبی(ع) نیمه رمضان سال سوم هجرت در مدینه متولد و در سن سی و هفت سالگی به امامت رسیدند و دوره حکومت داری ایشان در حدود شش ماه و سه روز بوده است.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین عنوان کرد: امام حسن مجتبی(ع) از لحاظ اخلاق، رفتار، سیرت و پاکی باطن شباهت زیادی به پیامبر(ص) داشتند، همچنین الگوی عملی آن بزرگوار در سیاستمداری و اداره جامعه و حکومت هم شخص ممتاز پیامبر(ص) بود.

دبیر شورای حوزه علمیه استان قزوین تصریح کرد: امام حسن مجتبی(ع) در شرایطی تَن به صلح دادند که در میدان جنگ یار و یاوری وفادار نداشتند و به ناچار برای بقای اصل دین اسلام و حفظ جامعه شیعی آن روز، تَن به صلح با معاویه دادند و قرارداد صلح را امضا کردند.

وی ادامه داد: مفاد صلح‌نامه که در چهار بند خلاصه می‌شد از این قرار بود که نخست معاویه باید بر اساس قرآن و سنت عمل کند، دوم اینکه برای خود ولیعهد انتخاب نکرده و حکومت را موروثی نکند، سوم اینکه مال و جان شیعیان در امان بوده و چهارم تمام ناملایمات و سب و لعن‌ها به علی بن ابیطالب(ع) حذف گردد.

مدیر حوزه علمیه قزوین ادامه داد: در روایتی از امام حسن مجتبی(ع) آمده که فرموده‌اند، من ضامن استجابت دعا هستم، به این معنا که ضامن استجابت دعای کسی هستم که در قلبش غیر از رضای خدا و توجه به ذات خداوند متعال چیزی نباشد، این جمله بدان معنا است کسی که پیوسته با خدا باشد و روح ایمان را در خودش تقویت کند، امام ضامن دعای او خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین عرفانی به توطئه‌های دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: با محوریت رهبری فرزانه نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خامنه‌ای، سردار دل‌ها سپهبد شهید قاسم سلیمانی و رزم غیورانه شهدای مدافع حرم، ایران اسلامی در منطقه و جهان با همه دشمنی و توطئه‌های استکبار جهانی، در اوج اقتدار و عزت قرار دارد.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین خاطرنشان کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی و بدخواهان بدانند که این ملت، ملتی شهادت طلب بوده و همیشه پشتیبان نظام برآمده از خون شهدا است و به خوبی و با تمام توان و تا آخرین قطره خون از انقلاب حراست خواهیم کرد.

انتهای پیام /

 

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group