چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

تصاویر / نشست حوزه علمیه قزوین با مسئولین جمعیت هلال احمر قزوین

تصاویر / نشست حوزه علمیه قزوین با مسئولین جمعیت هلال احمر قزوین

حوزه /نشست حوزه علمیه قزوین با مسئولین جمعیت هلال احمر قزویندر رابطه با هماهنگی جهت آموزش های کاربردی بر ای طلاب مدارس علمیه قزوین برگزارشد ...
در کنار ورزش ارزش‌های اخلاقی و دینی نسل جوان تقویت شود

در کنار ورزش ارزش‌های اخلاقی و دینی نسل جوان تقویت شود

 حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین با بیان اینکه در کنار ورزش باید ارزش‌های اخلاقی و دینی نیز در نسل جوان ما تقویت شود، گفت: تهذیب در هر امری باید مورد توجه باشد، چون علم و ورزش بدون اخلاق تعالی بخش نخواهد بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از ق...
تیم فوتسال مدرسه علمیه سردارین قهرمان جشنواره ورزشی طلاب مدارس علمیه قزوین شد

تیم فوتسال مدرسه علمیه سردارین قهرمان جشنواره ورزشی طلاب مدارس علمیه قزوین شد

حوزه / تیم فوتسال مدرسه علمیه سردارین در رقابت های جشنواره ورزشی طلاب مدارس علمیه استان قزوین قهرمان این رقابت ها شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام ابوالفظل مصطفایی امروز در جمع ورزشکاران مدارس علمیه استان قزوین که در سالن س...
تصاویر / رقابت فوتسال طلاب مدارس علمیه استان قزوین

تصاویر / رقابت فوتسال طلاب مدارس علمیه استان قزوین

تیم فوتسال مدرسه علمیه سردارین قزوین در رقابتهای ورزشی طلاب مدارس علمیه استان قزوین در برابر تیم مولاوردیخان در ضربات پنالتی قهرمان این دوره از رقابتها شد ...
آثار مثبت پرداخت زکات با استفاده از ظرفیت های فرهنگی و رسانه ای تبیین شود

آثار مثبت پرداخت زکات با استفاده از ظرفیت های فرهنگی و رسانه ای تبیین شود

 حوزه/ جلسه شورای سیاست گذاری زکات شهر اقبالیه استان قزوین با حضور امام جمعه این شهر و مسئولین کمیته امداد امام خمینی استان برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین حجت الاسلام حمید علی بخشی امروز در جلسه شورای زکات شهر اقبالیه...

شهدای روحانی

حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: نبی مکرم اسلام (ص) عصاره همه انبیا، خاتم رسل، پیامبر رحمت و مهربانی‌ها و نجات بخش بشریت است و شناخت و پیروی از سیره ائمه اطهار(ع)  در جامعه ضروری است.


حجت الاسلام والمسلمین اصغر عرفانی مدیر حوزه علمیه استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه از قزوین، اظهار داشت: پیامبر اعظم(ص) به دلیل داشتن «خُلقٍ عَظیم» و «رَحمَةٌ لِلعَالَمین»، نمونه و الگوی مکارم اخلاقی برای تمام انسان‌ها در تمام دوران‌ها بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین عرفانی خاطرنشان کرد: آن حضرت به‌عنوان بهترین و کامل‌ترین اسوه‌ راستین بشریّت، نسبت به تمام مردم بسیار دلسوز، صمیمی و مهربان بودند.

وی ادامه داد: در راستای متخلق بودن به اخلاق و کردار کریمانه بود که حضرت در طول ۲۳ سال نبوت توانستند، دل‌های گمراه بسیاری را شیفته مکتب اسلام کنند.

دبیر شورای حوزه علمیه استان قزوین عنوان کرد: پیامبر خدا(ص) سعی می‌کردند در حضورشان حرمت اشخاص حفظ شود و احساس کرامت و عترت کنند، یکی از نمادهای این حرمت گذاری، مراعات حال تازه واردین و جا دادن به آنان است.

حجت الاسلام والمسلمین عرفانی با اشاره به سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع)، عنوان کرد: امام حسن مجتبی(ع) به کریم اهل بیت شناخته می‌شوند، چرا که آن بزرگوار نه تنها از نظر علم، تقوی، زهد و عبادت مقامی برگزیده و ممتاز داشتند، بلکه از لحاظ بذل و بخشش و کمک به نیازمندان نیز سرآمد بودند.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین تصریح کرد: امام حسن مجتبی(ع) در طول عمر خویش دو بار تمام اموال و دارایی خود را در راه خدا خرج کردند و سه بار ثروت خود را به دو نیم تقسیم کرده و نصف آن را برای خود نگهداشتند و نصف دیگر را در راه خدا بخشیدند.

وی ادامه داد: امام حسن مجتبی(ع) از نظر اخلاقی بسیار اهل محبت بودند، دستگیری از مستمندان، فقرا، بیچارگان، غذا دادن به مردم، اطعام مساکین، سر زدن به بیماران، فقرا و پابرهنگان، همگی در خلق و خوی آن حضرت آمده است.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: نبی مکرم اسلام (ص) عصاره همه انبیا، خاتم رسل، پیامبر رحمت و مهربانی‌ها و نجات بخش بشریت است و شناخت و پیروی از سیره ائمه اطهار(ع) در جامعه ضروری است.

انتهای پیام /

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group