چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

تصاویر / نشست حوزه علمیه قزوین با مسئولین جمعیت هلال احمر قزوین

تصاویر / نشست حوزه علمیه قزوین با مسئولین جمعیت هلال احمر قزوین

حوزه /نشست حوزه علمیه قزوین با مسئولین جمعیت هلال احمر قزویندر رابطه با هماهنگی جهت آموزش های کاربردی بر ای طلاب مدارس علمیه قزوین برگزارشد ...
در کنار ورزش ارزش‌های اخلاقی و دینی نسل جوان تقویت شود

در کنار ورزش ارزش‌های اخلاقی و دینی نسل جوان تقویت شود

 حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین با بیان اینکه در کنار ورزش باید ارزش‌های اخلاقی و دینی نیز در نسل جوان ما تقویت شود، گفت: تهذیب در هر امری باید مورد توجه باشد، چون علم و ورزش بدون اخلاق تعالی بخش نخواهد بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از ق...
تیم فوتسال مدرسه علمیه سردارین قهرمان جشنواره ورزشی طلاب مدارس علمیه قزوین شد

تیم فوتسال مدرسه علمیه سردارین قهرمان جشنواره ورزشی طلاب مدارس علمیه قزوین شد

حوزه / تیم فوتسال مدرسه علمیه سردارین در رقابت های جشنواره ورزشی طلاب مدارس علمیه استان قزوین قهرمان این رقابت ها شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام ابوالفظل مصطفایی امروز در جمع ورزشکاران مدارس علمیه استان قزوین که در سالن س...
تصاویر / رقابت فوتسال طلاب مدارس علمیه استان قزوین

تصاویر / رقابت فوتسال طلاب مدارس علمیه استان قزوین

تیم فوتسال مدرسه علمیه سردارین قزوین در رقابتهای ورزشی طلاب مدارس علمیه استان قزوین در برابر تیم مولاوردیخان در ضربات پنالتی قهرمان این دوره از رقابتها شد ...
آثار مثبت پرداخت زکات با استفاده از ظرفیت های فرهنگی و رسانه ای تبیین شود

آثار مثبت پرداخت زکات با استفاده از ظرفیت های فرهنگی و رسانه ای تبیین شود

 حوزه/ جلسه شورای سیاست گذاری زکات شهر اقبالیه استان قزوین با حضور امام جمعه این شهر و مسئولین کمیته امداد امام خمینی استان برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین حجت الاسلام حمید علی بخشی امروز در جلسه شورای زکات شهر اقبالیه...

شهدای روحانی

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: انس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند، چرا که اگر کسی قرآن را بشناسد احترام پدر و مادر، دوستی و رفاقت را هم می‌شناسد، می‌فهمد باید با چه کسی دوست باشد و با چه کسی نباید دوست باشد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی روز گذشته در جمع حافظان دختر چند جزء قرآن کریم از شهر شال، اظهار داشت: بهترین کاری که ما در دنیا می‌توانیم انجام دهیم فهم قرآن کریم است، اگر کسی قرآن را بفهمد خودش را هم می‌فهمد، یعنی می‌فهمد آدم یعنی چه و خودش را می‌شناسد، اگر کسی قرآن را بشناسد، خدا، قیامت و زندگی را هم می‌شناسد، اخلاق خوب را می‌فهمد و خوبی‌ها را یاد می‌گیرد، بدی‌ها را هم می‌فهمد و آن‌ها را کنار می‌گذارد.

وی با بیان اینکه اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند، ادامه داد: اگر کسی قرآن را بشناسد احترام پدر و مادر، دوستی و رفاقت را هم می‌شناسد، می‌فهمد باید با چه کسی دوست باشد و با چه کسی نباید دوست باشد، اگر کسی قرآن را بفهمد زندگی را خواهد فهمید و لذا زندگی برای کسانی که قرآن را می‌فهمند شیرین می‌شود.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: بنده در اولین روز ماه ربیع‌الاول به شما تبریک می‌گویم که زندگی خود را با قرآن گره زده‌اید، ربیع‌الاول ماه جشن، شادی، میلاد رسول اکرم (ص) و میلاد امام صادق (ع) است، ان‌شاءالله این قرآن‌شناسی در زندگی شما مایه برکت باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: شما دخترانی که حافظ جزءهایی از قرآن شده‌اید، بسیار قابل احترام هستید و دیدن شدن ما را بسیار خوشحال می‌کند، رهبر حکیم انقلاب نیز بسیار شما را دوست دارد، چرا که قرآنی هستید و با قرآن مأنوس شده‌اید.

وی خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله همواره این راه را ادامه دهید و باعث شوید دیگران هم در همین مسیر وارد شوند، در مدرسه به هم‌کلاسی‌های خود پیشنهاد انس با قرآن و حفظ قرآن کریم را بدهید و سعی کنید دوستان خود را به این مسیر وارد کنید.

رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین تصریح کرد: وقتی فردی را به مسیر قرآنی می‌آورید، هم خود آن فرد ثواب می‌برد، هم ثوابی برای شما نوشته می‌شود که باعث شده‌اید او به این راه آمده است.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: خدا پدر و مادران شما را حفظ کند که شما را این گونه تربیت کرده‌اند که علاقمند به مباحث قرآنی و حفظ قرآن باشید، خداوند در آیه ۲۸ سوره رعد می‌فرماید «الَّذِینَ آمَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِکْرِ اللَّهِ أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ»، یعنی (همان کسانی که ایمان آورده‌اند و دلهایشان به یاد خدا آرام می‌گیرد آگاه باش که با یاد خدا دلها آرامش می‌یابد).

در انتهای این دیدار ، حجت الاسلام والمسلمین عابدینی به پرسش‌های قرآن‌آموزان و حافظان قرآن در رابطه با نحوه حفظ و تفسیر قرآن پاسخ داد.

اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group