چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

تصاویر / نشست استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اعضای ستادی مرکز مدیریت حوزه علمیه استان قزوین

تصاویر / نشست استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اعضای ستادی مرکز مدیریت حوزه علمیه استان قزوین

حوزه / حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر قائمی از اساتید اخلاق حوزه علمیه قم با اعضای ستادی مرکز مدیریت حوزه علمیه استان قزوین دیدار و گفتگو کرد. ...
با امام بودن در دنیا به اعمال ما آبرو می‌دهد

با امام بودن در دنیا به اعمال ما آبرو می‌دهد

حوزه / نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: در قیامت نباید تنها باشیم، باید با امام باشیم، اگر در زندگی دنیا با امام زندگی کردیم، در قیامت آن‌ها شفیع ما هستند و ما همراه آن‌ها هستیم، تک نیستیم و در کنار امام هستیم، این با امام بودن در دنیا به اعمال ما آبرو می‌دهد و در قیامت...
توسل به اهل بیت(ع) موجب تعالی انسان و نجات او در دنیا و آخرت می‌شود

توسل به اهل بیت(ع) موجب تعالی انسان و نجات او در دنیا و آخرت می‌شود

حوزه / امام جمعه شهرستان بوئین زهرا گفت: آنچه موجب تعالی انسان می‌شود، توسل است و چنانچه سبک زندگی دینی و اسلامی در جامعه نهادینه شود، علاوه بر اینکه بسیاری از مشکلات حل می‌شود، نجات ما در دنیا و آخرت هم رقم می‌زند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام اسدال...
لزوم تلاش همه طلاب و روحانیون در عرصه پذیرش و جذب حوزه‌ها

لزوم تلاش همه طلاب و روحانیون در عرصه پذیرش و جذب حوزه‌ها

حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: اگرچه تاکنون نتیجه جذب حوزه‌های علمیه رضایت بخش بوده، اما همچنان مدیران و مسئولان ذیربط لازم است که در عرصه تکلیف پذیرش و جذب حوزه‌ها از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند. به گزارش خبرنگار ...
ایجاد انگیزه، تبیین اهداف و آداب طلبگی در بین طلاب از وظایف مدیران مدارس است

ایجاد انگیزه، تبیین اهداف و آداب طلبگی در بین طلاب از وظایف مدیران مدارس است

حوزه / استاد اخلاق حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه مسئله ایجاد انگیزه در بین طلاب، تبیین اهداف و آداب طلبگی اهمیت زیادی دارد، گفت: پیاده کردن این هدف بر عهده مدیران و مسئولان حوزه‌های علمیه است و لازم است تا به هر طریق ممکن در عملیاتی کردن آن تلاش کنند. ...

شهدای روحانی

 

مدیر حوزه علمیه استان قزوین با تاکید بر این که مذاکره با پیمان شکنان ممنوعیت قرآنی دارد، گفت: نمی توان گذشته آمریکا را نادیده گرفت و مجددا صحبت از مذاکره کرد. حوزویان درباره بدعهدی ها اقدامات ضد ایرانی آمریکا مردم را توجیه کنند.


 

حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی سبحانی نیا، ظهر امروز در جمع روحانیون استان قزوین که در شبستان مسجدالنبی (ص) برگزار شد گفت: حوزه علمیه قزوین از لحاظ علمی در مقایسه با استان های دیگر کمبودی ندارد و این استان از اساتید خوب، فاضل، توانمند و طلاب کوشا بهره می برد.

وی خاطرنشان کرد: طلاب استان قزوین از سطح علمی بالایی تحصیلی برخوردار هستند، البته تعداد اندکی هم با مشکلاتی رو به رو هستند که در همه مراکز آموزشی امری طبیعی است. در مجموع طلاب استان قزوین با معدل های بسیار خوب امور تحصیلی خود را می گذارنند.

مدیر حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: طلاب و اساتید حوزه استان با افزایش اعتماد به نفس و تلاش بیشتر، آینده این حوزه را مملو از فضلا و دانشمندان فاضل خواهند کرد به گونه ای که در آینده مجموعه استان و بله کشور به آنها خواهد بالید.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا عنوان کرد: در فرآیند تحصیل با انواع چالش ها و نارسایی های گوناگون در زمینه شخصی، اجتماعی و ... مواجه هستیم، ولی با تحمل این سختی ها و تبدیل آنها به فرصت می توان به کمال و پیشرفت رسید.

وی ادامه داد: استان قزوین با این تاریخ دیرینه و حوزه علمیه غنی و پرافتخار نیازمند توجه بیشتر است و می توان با تلاش و کوشش اقتدار گذشته حوزه علمیه استان قزوین را یکبار دیگر احیا کرد.

مدیر حوزه علمیه قزوین با اشاره به مهم ترین تحولات روز، بیان کرد: خون میلیون ها نفر ریخته شده تا نظام استکباری آمریکا پا بگیرد و به عنوان ابر قدرت مطرح شود و این نظام نمی تواند خیر خواه ملت ها و به ویژه جامعه ایران باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا با اشاره به اینکه نمی توان گذشته آمریکا را نادیده گرفت و مجددا صحبت از مذاکره کرد، افزود: حوزویان درباره بدعهدی ها اقدامات ضد ایرانی آمریکا مردم را توجیه کنند.

مدیر حوزه علمیه قزوین با اشاره به آیات ۵۵ و ۵۶ سوره انفال «إِنَّ شَرَّ الدَّوَابِّ عِنْدَاللَّهِ الَّذینَ کَفَرُوا فَهُمْ لا یُؤْمِنُونَ(۵۵) الَّذینَ عاهَدْتَ مِنْهُمْ ثُمَّ یَنْقُضُونَ عَهْدَهُمْ فی‏ کُلِّ مَرَّةٍ وَ هُمْ لا یَتَّقُونَ(۵۶)»، بیان کرد: خداوند عهد شکنان را بدترین جنبدگان معرفی می کند. خصلت کافران، منافقان و ستبران عالم و از جمله آمریکا عهد شکنی است، بنابراین خردمندانه و عقلایی نیست که دوباره به مذاکره ای تن بدهیم.

 

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group