چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

وضع مفتضح امروز صهیونیست‌ها نتیجه مجاهدت حاج قاسم و شهدا است

وضع مفتضح امروز صهیونیست‌ها نتیجه مجاهدت حاج قاسم و شهدا است

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: صهیونیست‌هایی که تا دیروز مثل گرگ در هر کجا اراده می‌کردند خرابکاری می‌کردند اکنون به این وضع مفتضح و زمین‌گیری شکست‌بار مبتلا شده‌اند، این نتیجه مجاهدت ها و صداقت حاج قاسم و شهدا است. به گزارش خبرنگار خبر...
اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: انس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند، چرا که اگر کسی قرآن را بشناسد احترام پدر و مادر، دوستی و رفاقت را هم می‌شناسد، می‌فهمد باید با چه کسی دوست باشد و با چه کسی نباید دوست باشد. به گزارش خبرنگار خ...
تصاویر / حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع حافظ قرآن کریم

تصاویر / حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع حافظ قرآن کریم

حوزه / نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در جمع حافظان دختر چند جزء قرآن کریم از شهر شال در تپه نورالشهدای قزوین حضور یافت ...
طلاب امین توجه جدّی به تربیت دانش آموزان داشته باشند

طلاب امین توجه جدّی به تربیت دانش آموزان داشته باشند

حوزه / معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان قزوین گفت: بحث تربیت یک  امر مهم در جامعه و اجتماع است که امروزه باید بیشتر به این مسئله توجه جدّی داشته باشیم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام عباس فغانی معاون امور تبلیغ و ام...
تصاویر / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین

تصاویر / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین

حوز ه / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین مدارس آموزش وپرورش استان قزوین برگزار شد ...

شهدای روحانی

 

آیت الله شیخ ابراهیم ورکرودی قزوینی سال ۱۲۹۸ هجری قمری مطابق با سال ۱۲۶۰ شمسی در ورک رود از دهستان دودانگه بخش ضیاءآباد قزوین متولد شد و پس از تحصیل مقدمات و فراگیری ادبیات عرب و قرآن در سال ۱۳۱۰ قمری به قزوین آمد.

آیت الله شیخ ابراهیم ورکرودی قزوینی پس از عزیمت به قزوین چندین سال نزد اساتید بزرگ آن زمان به فراگیری فقه، اصول و معارف اسلامی پرداخت.

از اساتید ایشان می توان از مرحوم علامه سید موسی زرآبادی، علامه سید هبه الله تلاتری، مولی علی اکبر سیادهنی و مولی علی اکبر جلوخانی نام برد.  
او برای ادامه تحصیل و تکمیل علم و دانش در سال ۱۳۲۵ هجری قمری به نجف اشرف مهاجرت کرد و از دروس آخوند خراسانی و سید محمدکاظم یزدی صاحب «عروه الوثقی» استفاده کرد.  

وی پس از حضور در نجف اشرف و بهره مندی از کلاس های درس اساتید مختلف در سال ۱۳۳۸ هجری قمری به قزوین مراجعت و مورد توجه علماء، طلاب و متدینین قرار گرفت.  

علامه شیخ ابراهیم ورکرودی قزوینی بعد از گذشت نزدیک به پنج سال از سپری کردن اوقات خود در قزوین، اعراض و به مسقط الراس خود رفت و تا آخر عمر در نهایت زهد و ورع زندگی کرد.  

از آیت الله شیخ ابراهیم ورکرودی قزوینی آثار مهم و معروفی بر جای مانده است که مهم ترین آنها تقریرات اصول مرحوم خراسانی، تقریرات فقه مرحوم یزدی و سرح معالم-حاشیه بر شرح لمعه- و حاشیه بر مباحث الفاظ کفایه الاصول می باشد.  

این بزرگ مرد تاریخ قزوین، ایران و اسلام در سال ۱۳۷۹ هجری قمری برابر با سال ۱۳۴۰ شمسی وفات یافت.

 

 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group