چرا از هر قوم جمعی كوچ نمیكنند تا دين پژوهی کنند و قوم خود را زمانی كه به سوى آنان بازگشتند بيم دهند؟  توبه/122

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

وضع مفتضح امروز صهیونیست‌ها نتیجه مجاهدت حاج قاسم و شهدا است

وضع مفتضح امروز صهیونیست‌ها نتیجه مجاهدت حاج قاسم و شهدا است

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: صهیونیست‌هایی که تا دیروز مثل گرگ در هر کجا اراده می‌کردند خرابکاری می‌کردند اکنون به این وضع مفتضح و زمین‌گیری شکست‌بار مبتلا شده‌اند، این نتیجه مجاهدت ها و صداقت حاج قاسم و شهدا است. به گزارش خبرنگار خبر...
اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

اُنس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: انس با قرآن زندگی را برای انسان شیرین می‌کند، چرا که اگر کسی قرآن را بشناسد احترام پدر و مادر، دوستی و رفاقت را هم می‌شناسد، می‌فهمد باید با چه کسی دوست باشد و با چه کسی نباید دوست باشد. به گزارش خبرنگار خ...
تصاویر / حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع حافظ قرآن کریم

تصاویر / حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع حافظ قرآن کریم

حوزه / نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در جمع حافظان دختر چند جزء قرآن کریم از شهر شال در تپه نورالشهدای قزوین حضور یافت ...
طلاب امین توجه جدّی به تربیت دانش آموزان داشته باشند

طلاب امین توجه جدّی به تربیت دانش آموزان داشته باشند

حوزه / معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان قزوین گفت: بحث تربیت یک  امر مهم در جامعه و اجتماع است که امروزه باید بیشتر به این مسئله توجه جدّی داشته باشیم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام عباس فغانی معاون امور تبلیغ و ام...
تصاویر / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین

تصاویر / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین

حوز ه / دوره توانمند سازی مبلغین امین حوزه علمیه قزوین مدارس آموزش وپرورش استان قزوین برگزار شد ...

شهدای روحانی

روحانی شهید ابوطالب تقوی راد سال ۱۳۴۵ در روستای قسطین رود از توابع رودبار الموت قدم به جهان هستی نهاد و محیط با صفای خانواده را عطری دو چندان گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، استان قزوین مهد علم و ادب و همواره از صدر اسلام تاکنون شهدای بسیاری را تقدیم نموده است که تاریخ خونبار شیعه گواهی صادقی بر آن می‌باشد و در مقطع حساس و تاریخی ۸ سال دفاع مقدس نیز حوزه علمیه قزوین مانند سایر حوزه‌های علمیه سراسر کشور طلاب و روحانیون زیادی را در قالب مبلّغ و رزمی به جبهه‌های نبرد اعزام کرد تا در کنار رزمندگان و با نثار خون خود تداوم بخش راه سرخ و ماندگار شهدای صدر اسلام تاکنون و موجب فخر اسلام و قرآن باشند.

در این بخش با زندگینامه روحانی شهید ابوطالب تقوی راد آشنا می شویم

روحانی شهید ابوطالب تقوی راد سال ۱۳۴۵ در روستای قسطین رود از توابع رودبار الموت قدم به جهان هستی نهاد. او چهارمین فرزند خانواده ای زحمتکش و روستا نشین بود که دوران کودکی را با سختی و تحمل دشواری های فراوان در کنار پدر و مادری متدین سپری کرد و علی رغم مشکلات فراوان با موفقیت دوره ابتدایی را به اتمام رساند و علاوه بر تحصیل در کار کشاورزی نیز کمک خانواده بود.

شور و اشتیاق به تحصیل و استعداد خدادادی سبب شد که او مشکلات زندگی را به فراموشی سپرده و به ادامه تحصیل بپردازد و دوره راهنمایی را به علت نبود مدرسه در روستای زادگاهش به رجایی دشت رفت.

او فو ق العاده عاشق حضرت امام (ره) بود و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت بسیج در آمد و برای پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی هر بلایی را به جان می خرید.

عشق و علاقه ذاتی و اشتیاق به تحصیلات به ویژه تحصیل علوم آل محمد (ص) او را راهی حوزه علمیه کرد و در سال ۱۳۶۲ با ورود به مدرسه علمیه صالحیه قزوین عملا به خواسته خود رنگ واقعیت بخشید و حدود ۵ سال در حوزه علمیه قزوین تحصیل کرده و در مناسبتهای اسلامی به ویژه ماه محرم صفر و رمضان برای تبلیغ دین اسلام و احکام و دستورات اسلامی به روستاها می رفت و به هدایت مردم می پرداخت. او پس از اتمام سطح اول به دست مرحوم آیت الله باریک بین معمم شد.

ورود او به حوزه علمیه مقارن سال های اولیه جنگ تحمیلی بود و سخت در فکر مقاومت و دفاع از اسلام و مرزهای اسلامی بود و حتی برای رفتن به فلسطین و لبنان نیز اصرار و پافشاری می کرد، ولی به دلیل سن کم او اجازه حضور نمی دادند.

ابوطالب، دفاع مقدس را بهترین زمان و مکان برای ادای دین می دانست و در ۵ مرحله در عملیات های مختلف شرکت کرد و دو بار هم مجروح شد، ولی هر بار بعد از بهبودی نسبی دوباره راهی مناطق عملیاتی غرب و جنوب شد.

شهید تقوی راد سرانجام ۶ دی سال ۱۳۶۵ در کربلای شلمچه آسمانی شد.

پیکر پاک این شهید عزیز را در گلزار شهدای قزوین و در جوار همرزمان و دوستانش به خاک سپردند.

روحانی شهیدی که برای اعزام به فلسطین و لبنان پافشاری می کرد

روحانی شهیدی که برای اعزام به فلسطین و لبنان پافشاری می کرد

روحانی شهیدی که برای اعزام به فلسطین و لبنان پافشاری می کرد


 

تماس با ما

آدرس:

قزوین - خیابان شهید بابایی- کوچه شهیدان یوسفی- جنب کتابخانه امام خمینی (ره)

 

رایاتامه:
info@howzeh-qazvin.com

 

تلفکس:
33690810 (28) 98+

طراحی و پشتیبانی: طراحان وب راژیا

Template Design:Dima Group